www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] Taylor American Dream AD17 Made in USA nou


Blackthorn
 Share

Recommended Posts

Pret: 5400 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: 0731 444 646
Link producator: https://www.thomann.de/ro/taylor_american_dream_ad17_blacktop.htm?shp=eyJjb3VudHJ5Ijoicm8iLCJjdXJyZW5jeSI6MTIsImxhbmd1YWdlIjoxNH0%3D&reload=1
Stare: Nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Taylor American Dream AD17 este un model ceva mai aparte de la Taylor, un model cu un sound ceva mai vintage, avand ca inspiratie modelul J45 de la Gibson, dar cu Taylor twist. Este un instrument fabricat in USA din lemne 100% solid si sustainable. Reteta este una care s-a dovedit deja de succes: se ia un corp dreadnought, dar varianta slope shoulders, fata de solid spruce si spate si laterale din ovankol solid si V shape bracings specifice modelelor Made in USA. Chitara este varianta cu topul natur si fara electronica. Nu sunt mare fan al dozelor pe care Taylor le monteaza in chitara, prefer oricand tonul unui Lr Baggs Element. Chitara este nou nouta, are 5 minute cantate la activ, efectiv doar am probat-o. Este extrem de rezonanta, cu un sound clar, dar si cu thumpul specific unui slope shoulder dreadnought. A venit setata impecabil din fabrica, se canta extrem de usor pe ea. Vine insotita de aerocase-ul original Taylor deasemenea in stare impecabila. Sunt o gramada de demo-uri le youtube, iar concluzia este una unanima, reprezinta cel mai bun raport pret sunet calitate din toata gama Taylor, mie personal mi se pare peste seriile 300 si 400 ca si sound (parere personala), dar vine cu mai putine finisaje.

Modelul natur nu se mai gaseste in acest moment, in schimb este in stoc modelul cu topul vopsit negru (este fix singura diferenta). Acesta costa astazi 7555 lei la Thomann, eu doresc pe a mea (care este fix in aceeasi stare ca una noua) pentru 5400 lei. Avand in vedere diferenta de pret fata de magazin pretul este absolut FIX si NU doresc schimburi. Este cel mai bun deal de pe planeta pentru o chitara acustica noua Made in USA la acest moment.

https://www.thomann.de/ro/taylor_american_dream_ad17_blacktop.htm

Contact 0731 444 646

1.png

2.png

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.