www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Romantic World - Acoustic Guitar Solo!


felixanu'
 Share

Recommended Posts

În sfârºit, am reuºit sã descifrez un solo al unei piese care m-a "bântuit" de la prima audiție. Probabil cã toata lumea a ascultat mãcar o datã piesa Romantic World a interpretei Dana Dawson, care are un excelent solo de chitarã acusticã. Am tot cãutat prin toate locurile posibile o tabulaturã sau mãcar un fiºier midi cu piesa asta, dar, vorba proverbului, "Nevoia te învațã!". Azi a fost ziua mea fastã, drept care vã supun atenției ºi eventualelor corecturi, critici ºi aprecieri tabulatura realizatã de mine. :)

PS: mii de multumiri lui arosulescu, pentru ajutorul acordat la un anume acord diminuat :)

PPS: ce ar mai urma? soloul de la "Milonga" a lui Julio Iglesias, nu? :)

romantic_world_solo.gp4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Dragul meu prieten (este prietenul meu oricine canta la chitara ok?) probabil ca din 2007 pana acum ai facut multe taburi frumoase si utile, insa eu am o obiectie legata de milonga. Milonga scrisa cu ghilimele pare sa fie titlul unei piese, nu este , este un tip de tango,iar piesa la care faci referire ca fiind a lui Iglesias, este o Milonga Sentimental si este scrisa de un duet celebru in alte timpuri Homero Manzi si Sebastián Piana care semnau piesele Manzi-Piana. Piesa pana sa fie a lui Iglesias a mai fost cantata de multa lume

sau
sunt numai doua exemple, iar la noi o canta Analia Selis interpretarea lui Iglesias este foarte buna dar aduce bine cu cea a Mariei Dolores. Edited by Calm
Link to comment
Share on other sites

hehe, multam de precizarile facute cu (si de) Calm, prietene! :) nu am avut nici un moment pretentia ca este piesa lui (in sensul de "compusa de") Iglesias... pur si simplu doar de la el o stiam eu... si apoi am mai vazut ca o canta foarte bine si Analia...

din pacate nu am mai facut nici o tabulatura, utila sau nu... asta e...

numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.