www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] Fender Paramount PD-220E all solid wood

Recommended Posts

Pret: 2500 RON
Link producator: https://www.thomann.de/ro/fender_pd_220e_3_color_vintage_sunbur.htm
Stare: Nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand un Fender Paramount PD-220E nou nout. Am comandat chitara de la Thomann pentru un amic acum 3 saptamani, a fost cantata de cateva ori in casa si s-a hotarat ca nu are nevoie de 3 acustice asa ca ultima venita, prima plecata. Este fix in starea in care a venit de la Thomann, insotita de hardcase-ul original Fender. Chitara face parte din seria de varf de chitari acustice de la Fender. Are top din molid masiv, iar lateralele si spatele din mahon masiv. Are montata de fabrica un sistem de amplificare dual de la Fishman, respectiv doza piezo Sonitone + o serie de senzori montati in chitara pentru a prelua vibratia topului. Preamplificatorul incorporat poate blendiu cele 2 surse dupa gustul utilizatorului. Vine echipata cu cheite de fitze open style, care sunt acum pe toate chitarile scumpe, pickguard de fitze si un case de calitate foarte buna.

Chitara este construita si finisata foarte atent, cu detalii estetice deosebite ( a se vedea bindingul de pe corp si grif, inlayurile de pe grif si headstock, cheitele de acordaj, pickguardul etc) si cu o culoare care arata mult mai bine in realitate decat am reusit eu sa surprind in poze. Are un grif foarte comod, si fiind un instrument din lemn masiv tonul se va imbunatati semnificativ in timp. Este un instrument de calitate sia cest lucru se vede si se simte imediat. Pe mine m-a surprins in mod placut ce a reusit sa faca Fender cu seria Paramount, ce ofera in acest pret fata de concurenta este incredibil. Pentru cine doreste o chitara noua, in conditie mai buna decat cele agatate pe perete in magazinele de profil (si probate de 20 de oameni inainte sa se vanda), aceasta este o ocazie excelenta.

Noua costa aproape 3100 lei la Thomann, eu doresc pe aceasta 2500 lei. Pretul este de second hand pentru un instrument de fapt nou, asa ca nu e negociabil si nici nu accept schimburi.

https://www.thomann.de/ro/fender_pd_220e_3_color_vintage_sunbur.htm

Contact 0731 444 646

20221031_112502.jpg

20221031_112607.jpg

20221031_112624.jpg

20221031_112632.jpg

20221031_112645.jpg

20221031_112702.jpg

20221031_112717.jpg

20221031_112724.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.