www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

iRig


vaxe
 Share

Recommended Posts

Salut!

Rog si eu ceva pareri (chiar si subiective, dar cat de cat in cunostinta de cauza) despre genul asta de interfata tip iRIg!

Asta ca si exemplu: IK Multimedia iRig UA - Muziker , sau daca avet alte propuneri mai bune ... nu ezitati:)))

Ma intereseaza daca si cat de eficienta este in live (impreuna cu tableta sau telefon), in conditiile in care am nevoie de maxim 4 tonuri? Exista ceva latenta la schimbarea preseturilor? Exista zgomote nedorite (hiss, brum, bazzz, etc)? 

PS1: De "cum suna"  nu intreb si v-as ruga sa evitam aspectul asta pentru ca stiu ca "un amp pe lampa suna de nshpe mii ori mai bine:)))))"! Nu asta caut, deci va rog fara polemici pe subiectul asta! 

PS2: Stiu ca e un subiect cu multe "mingi aruncate la fileu" asa ca inteleg situatiile gen "pur si simplu nu m-am putut abtine:)))", dar macar sa fie la obiect cat de cat :))))) 

Atat! 

Multuuuu! 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SKU said:

Din cate inteleg trebuie conectata la telefon si practic depinzi de cat de performant ruleaza aplicatia aia pe telefonul tau. 

Chiar vrei sa canti live printr-un telefon? :)) 

Chiar nu m-ar deraja, cu conditia sa nu aibe latente care sa ma incurce la executie ....

2 hours ago, apocapsile said:

Dunno, poate un mooer ge150 (sau ge200 second) sau harley Benton dnafx ar fi variante ieftine și poate mai bune mă gândesc. Scuze dacă sunt offtopic.

Apo`, e ok, si multuu de sfat, dar acum am back-up, nu asta caut! Pur si simplu mi-a atras atentia si mi-ar placea sa stiu cat utila poate fi combinatia! CIne stie, asa cum am renuntat la lampi in favoarea procesoarelor, poate in viitor voi renunta si la procesoare in favoarea ....  :))))))))))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.