www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

School Of rock


Guest azazel737
 Share

Recommended Posts

Guest azazel737

Care atzi vazut filmul school of rock? Stiu ca e vechi e din 2003 da eu sunt innebunit dupa cred ca l-am vazut de 5 ori.Pareri despre film cei care l-au vazut?

Link to comment
Share on other sites

Guest newsound
Care atzi vazut filmul school of rock? Stiu ca e vechi e din 2003 da eu sunt innebunit dupa cred ca l-am vazut de 5 ori.Pareri despre film  cei care l-au vazut?

17212[/snapback]

 

 

 

ar trebui sa facem si noi asa ceva

Link to comment
Share on other sites

mie cel mai mult la filmul ala mi-au placut copii aia... chiar stiau sa cante ... am vazut si making the movie si cantau pe acolo :) ...tare

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

mai era un film.., traducerea in romana era"Aceeasi rockeri nebuni", in eng nu stiu cum era..in fine era vb despre o trupa "Strange Fruit", poate stiti voi.pretty cool

Link to comment
Share on other sites

mai era un film.., traducerea in romana era"Aceeasi rockeri nebuni", in eng nu stiu cum era..in fine era vb despre o trupa "Strange Fruit", poate stiti voi.pretty cool

 

 

Da, Still Crazy... pretty cool, indeed. Imi place 'The Flame Still Burns", din film. Iar bassistul, Les Wickes, e Jimmy Nail... tin minte ca imi placea prin '95 o melodia de-a lui, Crocodile Shoes.. era in topul MTV.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lucifer

am vazut school of rock, dar nu mi sa parut cine stie ce ca film (don't get me wrong, boracii canta superb), dar de ex, almoust famous mi sa parut muult mai misto....

acum caut still crazy, dar vad ca nici un manelist infect de pe dc++ nu-l are :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

@breezer: exista o scoala de genu asta... www.schoolofrock.com (nu este situl filmului) si se numeste "The Paul Green School Of Rock Music" si tipu ala il are colaborator pe chitaristu de la Smashing Pumpkins.

 

De fapt Paul Green este cel care inspirat personajul din School of Rock el infiintand o astfel de scola de rock pentru copii cu cativa ani in urma. Mai nou dupa succesul filmului artistic s-a realizat un film documentar care se numeste Rock School si care prezinta adevarata scoala unde Paul Green ii invata pe copii muzica rock, insa, cu metode iesite din comun si cu mare severitate.

http://www.rockschoolthemovie.com

Link to comment
Share on other sites

pe mine m-a lasat rece filmul ... si nu doar fiindca prezinta bassistul ca omul care trebuie sa faca "G G G G G G G G ..." :)

 

ideea e ca oricum n-ar trebui sa fiti asa mirati de copiii aia... ei cantau pe bune doar in scenele din clasa, si acolo se observa clar ca nu erau cine stie ce ... la showul live au fost facute overduburi, mai ales la solo-uri . si oricum, sa faca un salt calitativ atat de mare de la clasa la concert e implauzibil chiar si pentru un film cu jack black . cum bine zicea Theo, tot mai tare e Global Heresy :) alicia silverstone kinda rocks :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest miriapod

Jack Black joaca foarte bine dar ma intreb daca chiar el a cantat sau facea playback ... :)

 

din cate stiu eu e vocea lui, e muzician tipul... cantecul din final, "school of rock"..haha preferatul meu, baby we was makin straight As :)

l-am vazut si eu de vreo 5 ori

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.