www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

de VANZARE - MESA BOOGIE .50 CALIBER+ - combo de chitara full tube ! dotat cu transformator profesional de la 220V AC la 120V AC !


Recommended Posts

Pret: 3500 LEI
Localitate: Bucuresti
Contact: 0751511846
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

DE VANZARE !!! Un combo de acum LEGENDAR ! MESA BOOGIE .50 CALIBER+ ! MADE IN USA !

A FOST CUMPARAT DIN SUA in 2017 ! L-am folosit pana acum 2-3 ani pentru MUZICUTA ! NU A FOST FORJAT LA VOLUME EXTREME, am avut mare grija de el !

FUNCTIONEAZA IMPECABIL !

Am atasat manualul de utilizare in format PDF - pentru cine nu stie despre ce este vorba cu acest tip de amplificator. 

POZELE VORBESC DE LA SINE !

- DIFUZORUL ORIGINAL IN STARE PERFECTA !

- REVERB pe arc - ACCUTRONICS(short tank) - montat in interiorul sasiului !

- A fost dotat cu un transformator toroidal profesional fabricat la comanda la PETRA Iasi - adaptarea a fost facuta de electronistul DAN PANAITESCU ! Transformatorul poate functiona la 230V AC sau 240V AC si asigura cei 120V AC necesari functionarii perfecte a amplificatorului. Switch-ul pentru 230V AC sau 240V AC este pe panoul din spate - s-a folosit pentru asta adaptarea SWITCH-ului original de GROUND(<A OFF B>) - detalii in poze !

- Lampi aproape noi in preamp(folosite oricum foarte putin !). Pereche NOUA de lampi 6L6 JJ - perfect calibrate si cu bias-ul reglat ! A fost verificat in luna MARTIE 2022 de catre electronistul Dan Paraschivescu ! Este dotat cu potentiometru extern pentru reglarea BIAS-ului(vezi ultima poza !). 

- I-am instalat un VENTILATOR pozitionat in zona transformatoarelor ! Este extrem de util pentru concertele in cluburi cu scena inghesuita sau pe scene mari atunci cand este foarte cald ! Ventilatorul se alimenteaza direct la 220V AC si este foarte silentios !

- HUSA facuta la comanda, captusita cu burete gros, dublat in partea de sus fata, in zona potentiometrelor, pentru o protectie suplimentara la transport !

Garantez pentru calitatea amplificatorului si starea in care este ! Prezinta urme de folosire, normale tinand seama ca este un amplificator fabricat acum vreo 34 de ani ! 

Calitatea sunetului si a constructiei MESA BOOGIE insa este indiscutabila ! Se poate proba in Bucuresti, in zona Costin Georgian - sector 3 !

NU MA INTERESEAZA SCHIMBURI DE NICI UN FEL ! VA ROG SA NU INSISTATI ! Vreau sa-l vand pentru a-mi finanta un proiect de muzicuta ! 

Pret: 3500 LEI

Se ridica personal de la domiciliul meu din Bucuresti ! In tara trimit doar prin curier, in colet ambalat profesional, cu plata in avans in cont bancar !

Pentru orice fel de relatii, astept mesaj privat aici, email: harmonicamark2001@yahoo.com - sau telefon in orice zi, DUPA ORA 11:00 !

Doar persoane serioase, care stiu despre ce este vorba ! Multumesc.

 

20220505_000725.jpg

20220504_235450.jpg

20220504_235634.jpg

20220504_235822.jpg

20220504_235837.jpg

20220504_235942.jpg

20220504_235954.jpg

20220505_000012.jpg

20220505_000021.jpg

20220505_000037.jpg

20220505_000347.jpg

50_caliber_series.pdf

Edited by marcianpetrescu
Link to comment
Share on other sites

  • marcianpetrescu changed the title to de VANZARE - MESA BOOGIE .50 CALIBER+ - combo de chitara full tube ! dotat cu transformator profesional de la 220V AC la 120V AC !
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

UP! ;)

Revine la pretul de 3500 Lei 

VA ROG SA CITITI CU MARE ATENTIE DESCRIEREA SI SA ANALIZATI CU ATENTIE POZELE INAINTE DE A-MI TRIMITE MESAJE SAU DE A MA DERANJA CU TELEFOANE SAU CU VIZITE LA DOMICILIU !

DOCUMENTATI-VA SERIOS PE INTERNET despre acest amplificator !!!

NU AM TIMP DE DISCUTII CU PERSOANE CARE HABAR NU AU DESPRE CE VORBESC !
Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.