www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

chitarist bucurești


Crillo
 Share

Recommended Posts

Salut! Sunt chitarist, am 37 de ani, locuiesc în București și caut oameni cu care să cânt și să compun piese blues rock.
Mi-ar plăcea să cunosc un chitarist căruia să-i placă să cânte acustic pe cât de mult îi place să cânte electric, deoarece caut să existe perspective în ambele sensuri, un bass-ist calm și temperat și, eventual, un percuționist care pentru început să se descurce cu cahonul.
Ideea este ca cei care doresc să încerce, să fie interesați mai mult să-și exprime propriile idei muzicale, să dea frâu liber imaginației, și să fie mai puțin axați pe coveruri.

Noroc bun!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
La 08.06.2022 la 12:11, BBKING a spus:

Salut! Care este nivelul tău la chitară și ce nivel ar trebui să aibă ceilalți componenți ai trupei? Care ar fi scopul, să ajungi să câștigi din vânzarea acestor piese?

 

Salut. În primul rând vreau să îți mulțumesc că ai acordat timp din timpul tău să citești acele cinci rânduri și să îmi cer scuze pentru răspunsul întârziat.
În al doilea rând mă întreb dacă cumva... comentariul tău a fost unul oarecum răutăcios sub o notă de aroganță.
Nu sunt un mercenar (dacă asta ai insinuat prin „să ajungi să câștigi din vânzarea acestor piese”), și mai mult decât atât, nu e vorba de mine ci de trupă. Când va fi să existe ceva bani, aceștia se vor împărți.
Acum, nu știu. Sper că doar ți-am interpretat eu greșit... intervenția. Ca să îți răspund totuși la întrebări, am un nivel de cunoștințe decent, atât la nivel teoretic cât și practic, pe fiecare instrument în parte. N-am pretenții foarte mari ca nivel de la ceilalți (dacă-și va dori cineva să fie) atâta timp cât își dorește să învețe. Seriozitate, implicare și multă voie bună, asta îmi doresc. Ținta e să producem ceva cu care să cântăm pe undeva... Cam atât.

Acum legat de partea cu mesajul tău... nu știu. Am început cu stângul. Oricum, îți mulțumesc!
O seară frumoasă să ai, și succes în tot ceea ce vei face,

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, Alex Plingu a spus:

Salutare, suna interesanta propunerea ta asadar nr meu de contact este 0722774997 si discutam mai pe larg ce si cum

Salut Alex...
Din câte îmi dau seama tu ești solist vocal și nu instrumentist. Situația stă în felul următor, în momentul acesta e nevoie de instrumentiști mai mult decât voce, deoarece în proiectul ăcesta există deja o voce care se pregătește de luni bune să apară pe scenă. N-am o problemă dacă vrei să stăm de vorbă, să ne cunoaștem... etc. Pe mine mă găsești în Cișmigiu weekendul ăsta de la 4... Cu chitara. Putem discuta... cine știe, poate găsim o cale.

Link to comment
Share on other sites

Acum 19 ore, Crillo a spus:

Salut. În primul rând vreau să îți mulțumesc că ai acordat timp din timpul tău să citești acele cinci rânduri și să îmi cer scuze pentru răspunsul întârziat.
În al doilea rând mă întreb dacă cumva... comentariul tău a fost unul oarecum răutăcios sub o notă de aroganță.
Nu sunt un mercenar (dacă asta ai insinuat prin „să ajungi să câștigi din vânzarea acestor piese”), și mai mult decât atât, nu e vorba de mine ci de trupă. Când va fi să existe ceva bani, aceștia se vor împărți.
Acum, nu știu. Sper că doar ți-am interpretat eu greșit... intervenția. Ca să îți răspund totuși la întrebări, am un nivel de cunoștințe decent, atât la nivel teoretic cât și practic, pe fiecare instrument în parte. N-am pretenții foarte mari ca nivel de la ceilalți (dacă-și va dori cineva să fie) atâta timp cât își dorește să învețe. Seriozitate, implicare și multă voie bună, asta îmi doresc. Ținta e să producem ceva cu care să cântăm pe undeva... Cam atât.

Acum legat de partea cu mesajul tău... nu știu. Am început cu stângul. Oricum, îți mulțumesc!
O seară frumoasă să ai, și succes în tot ceea ce vei face,

Salut! Da, cam întârziat răspunsul, așa cum ai zis, ai început cu stângul, dar se poate ”regla” după tobă! Muzica poate fi făcută la nivel de hobby sau profesionist, acesta era ”tâlcul” hegelian! Nu era nici un fel de aroganță, ci doar curiozitate! Ai scris în anunț că ți-ai dori să te axezi pe compozițiile proprii, ori acest demers implică un oarecare nivel de pregătire. Sincer, mie mi se pare că și pentru a interpreta cover-uri, care să sune, trebuie să fii la un anumit nivel! Înțeleg că răspunsul tău se dorește mai degrabă o mustrare pentru aroganța de a te fi întrebat, fiindcă ”stângul” îmi spune că nu vrei să cântăm împreună! Eu de fapt asta îmi doream și fiind un tip modest, mă gândeam că acel nivel de ”compoziție” pe mine mă depășește, în principal fiind orientat pe cântatul compozițiilor altora! Mulțumesc pentru urări, multă baftă și voie bună!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.