www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] Fender Stratocaster original pickguard / backplate screws

Metal Head In
 Share

Recommended Posts

Pret: 30 ron
Stare: Nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Șuruburile sunt originale Fender pt. Strat pickguard / backplate , noi , nefolosite și în ambalajul original .

Le-am luat de la Thomann (link mai jos) în ideea că mi le trebuia pentru un backplate la un Strat ce mi l-am luat , dar între timp vânzătorul mi-a zis că mi-a pus și șuruburile , motiv pentru care nu mai am nevoie de ele . 

Sunt la set de 24 .

https://www.thomann.de/ro/fender_pickguard_schrauben.htm

Le-am desfăcut doar să scot unul să văd dacă potrivesc pe Strat US și da potrivesc sunt ok pentru orice Strat Fender MIM / US sau Japan .

Prețul meu include transport gratuit dacă se vrea cu Poșta Română cu ramburs . 

La Thomann sunt circa 39 ron fără transport , acolo mai plătiți extra destul de mult .

Eu vreau pe ale mele 30 ron , fiind noi practic (transport gratuit dacă se trimite cu ramburs cu Poșta Română) , poate are cineva nevoie de ele . Mai jos aveți poze .

20220402_153923.jpg

20220402_153942.jpg

• 1 month later...

Pe lângă șuruburi adaug la vânzare și un pickguard aftermarket de calitate 3 ply mint green , compatibil 100% cu Fender Stratocaster USA (American Standard) , precum și Fender Stratocaster Standard MIM (Mexico)

E puțin folosit , are ușoare urme de uzură dar foarte puțin , arată foarte bine ca nou aproape . L-am luat second hand în ideea să-l am de rezervă (backup) dar mi-am dat seama că nu îl voi folosi .

Mai jos aveți și poze . 

Se vinde doar împreună cu șuruburile Fender la prețul total de 100 ron (transport inclus dacă se trimite cu Poșta Română cu ramburs) .

Mai jos aveți și poze . 

Poate aveți nevoie pt. un proiect de Strat din bucăți (Partcaster) . 🙂😉

20220507_224337.jpg

20220507_224300.jpg

20220507_224142.jpg

20220507_230104.jpg

• 3 weeks later...

Pe lângă șuruburi și pickguard adaug la vânzare și un backplate original Fender (made in USA) pentru Straturile din seria American Vintage , tot mint green ca și culoare , foarte puțin folosit . 

Deci avem acum în acest anunț setul complet din care

-Șuruburi originale Fender (noi) ;

-Backplate original Fender (made in USA) , mint green , pentru seria de Strat American Vintage , puțin folosit , arată foarte bine ;

-Pickguard aftermarket pentru Fender Strat , tot mint green , de foarte bună calitate , stare foarte bună , 100% pentru Strat American dar merge și pe MIM Strat .

Toate 3 la prețul de 150 ron (transport gratuit cu ramburs prin Poșta Română sau Fan Courier după preferință) .

Mai jos am atașat poze și cu backplate-ul Fender USA made , ultima piesă din set . 

20220524_174502.jpg

20220524_174526.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.