www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Forum ... jalnic


Variant
 Share

Recommended Posts

Rar, cand mai intru si eu pe aici, nu stiu de ce dar ma apuca asa o depresie .. forum mai insipid nu am vazut, si-am mai intrat pe ici-pe colo, ma refer strict la "appearance"  ... parca am mai zis-o, asta-i tot ce pot administratorii? mai exista alternative mai de 2021-2022... sau, daca iese banu', e bun si-asa, nu?! e penibil.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SKU said:

De ce nu-ti faci forumul tau? Si sa-l faci cu animatii misto !!

 

Dvs. in ce calitate va bagati in seama, ca n-am inteles?? Am vazut ca sunteti un mare fan al chat-ului de pe forumul asta, si ... cam atat. N-aveti ceva mai util de facut, o viata, ceva lucrativ ?

Doar tupeu. Cand ai sa ai si tu un topic cu peste 100000 de vizualizari, atunci sa ma comentezi.

Edited by Variant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu e ca și când ar face careva averi monstruoase găzduind și administrând colțul ăsta de internet. E mai mult un forum de mică publicitate cu niște chestii pe lângă.

Eu unul sunt mirat și bucuros că mai există. Cheer up, putea fi o cloacă insalubră politically correct de panseluțe ca tgp.

Nu știu dacă mă calific în vreun fel să răspund unui topic deschis altfel decât prin faptul că dacă deschizi o discuție pe un forum în zona deschisă tuturor membrilor e normal să îți răspundă careva fără să sari de fund în sus indiferent cine și cât de fariseu ești.

Dacă dorește careva informații obiective și nu doar să deplângă fațada cred că e mai indicat un PM la cosu. Deși presimt că nu din pricina ambalajului nu arată lucrurile altfel.

Poate renovăm și noi RGC pă fondur europene 🙂

Edited by apocapsile
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Variant said:

Dvs. in ce calitate va bagati in seama, ca n-am inteles?? Am vazut ca sunteti un mare fan al chat-ului de pe forumul asta, si ... cam atat. N-aveti ceva mai util de facut, o viata, ceva lucrativ ?

Doar tupeu. Cand ai sa ai si tu un topic cu peste 100000 de vizualizari, atunci sa ma comentezi.

Daca iti faci forumul tau promit sa nu intru niciodata pe el!!

Edited by SKU
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Da, dom'le, e frumos! imi cer eu scuze. E bun. Nu va suparati baieti, sunt deprimat io de la razboiul asta, nu de la forum, aveti dreptate. Pe forumul asta am facut primele pedale cand nu facea nimeni, in 2008, apoi primele amplificatoare, cand nu facea nimeni, deci ... n-am de ce sa ma plang. Bine, acu au si intrat multi useri aici doar ca sa caute ce-am facut eu, normal, deci, for mutual benefit, imi dadeam si eu cu umila parere, atat.

Hai, ca avem probleme mai grave decat aspectul rgc. ☠️

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

am sa spun si eu ale mele pareri fara a jigni pe nimeni 😉 ...povestea ar fi lunga si acuma deja e tarziu dar e cam asa ca nu mai vrea nimeni sa fie muzicant ,instrumentist ca e greu ,tre sa inveti mult si viitorul e ...in nori.Ca sa fi un bun muzicant tre sa inveti de la varsta frageda 5-7 anisori (vedem la romani au talent) din astia copii va fi ceva daca continua.La varsta mea (58)ce mai vreau?pe acest forum ?ma uit ,citesc ,ma minunez,admir ,invidiez....colegi de aici ce fac.In multe orase din tara nu sant formatii ,doar fiecare canta acasa individual si scriu aici pe forum  pt.sfaturi ,intrebari. Cei profi scriu aici pt a vinde ceva si atat,fara sa dea lectii ,sfaturi,recomandari viziuni pt muzicantii de aici ....ei n-au timp de maruntisuri.Lumea muzicala s-a schimbat total ...vezi Untold si celelalte.Acolo pe gratis nu m-as duce.Asa se spune ca rockul si muzica cu chitara electrica e pe picaj.....mai as putea spune dar odata ma opresc aici....poate odata se va schimba treaba si aici

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Variant Păi în general știi cum e, dacă te întâlnești cu plăcere cu alții în vreo bodegă dărăpănată, nu-ți mai pasă că berea e poșircă și uneori suspectă, te bucuri de companie. Eu știu ce zici, arată cam sec pe alocuri dar să știi că mulți folosesc tapatalk și nu văd neapărat la fel tema. Există și în anumite navigatoare posibilitatea să le scriptezi pentru a afișa alte culori cel puțin atunci când intri pe un site anume. În fine, fiecare-și poate personaliza cumva ce și cum vede dacă se pricepe puțin că nu e treabă complicată.

Ce mă enervează pe mine de exemplu, zgârcit fiind la a cumpăra anual telefon dăștept performant, este ca are latență pe telefonul meu (un moto one vision - știu că-i sărăcie dar majoritatea siturilor merg ok și personal nu investesc în asemenea smartmizerii) , chestie care spre deosebire de temă chiar degradează experiența.

@Zoltan P. Nimic nu se pierde, totul se transformă. E dureros cu lipsa de timp de la o vârstă și un nivel de obligații încolo, da' plăcerea de a chinui stângaci chitara rămâne :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zoltan P. said:

am sa spun si eu ale mele pareri fara a jigni pe nimeni 😉 ...povestea ar fi lunga si acuma deja e tarziu dar e cam asa ca nu mai vrea nimeni sa fie muzicant ,instrumentist ca e greu ,tre sa inveti mult si viitorul e ...in nori.Ca sa fi un bun muzicant tre sa inveti de la varsta frageda 5-7 anisori (vedem la romani au talent) din astia copii va fi ceva daca continua.La varsta mea (58)ce mai vreau?pe acest forum ?ma uit ,citesc ,ma minunez,admir ,invidiez....colegi de aici ce fac.In multe orase din tara nu sant formatii ,doar fiecare canta acasa individual si scriu aici pe forum  pt.sfaturi ,intrebari. Cei profi scriu aici pt a vinde ceva si atat,fara sa dea lectii ,sfaturi,recomandari viziuni pt muzicantii de aici ....ei n-au timp de maruntisuri.Lumea muzicala s-a schimbat total ...vezi Untold si celelalte.Acolo pe gratis nu m-as duce.Asa se spune ca rockul si muzica cu chitara electrica e pe picaj.....mai as putea spune dar odata ma opresc aici....poate odata se va schimba treaba si aici

As zice ca in ziua de azi majoritatea chitaristilor pro nu isi castiga existenta cantand live in trupe rock. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.