www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Revista RGC nr. 2


felix
 Share

Recommended Posts

Ma simt nevoit sa repet toate informatiile necesare ca sa nu existe intrebari care deja isi gasesc raspuns in alte topicuri.

 

Am promis ca voi reveni cu detalii despre cum puteti contribui la realizarea revistei RGC nr. 2 (si numerele viitoare). Deci, sa incepem:

 

1. Dupa cum ati vazut, revista are un format A4, deci materialele trimise de voi nu trebuie sa depaseasca o pagina A4 scrisa in MS Word sau orice alt program similar. In cazul in care depasiti o pagina A4, nu este nici o problema, pentru ca materialul se poate intinde pe mai multe pagini in cazul in care este interesant.

 

2. Este foarte important ca materialul scris de voi sa aiba diacritice (respectiv â, ã, î etc.). Daca nu aveti un font care sa cuprinda aceste semne, va voi pune eu la dispozitie unul, nu trebuie decat sa-mi dati PM.

 

3. Ce trebuie sa cuprinda materialele:

 

Puteti scrie despre orice subiect care sa aiba legatura cu instrumentul chitara: despre chitaristi preferati, despre chitare, despre efecte de chitara, statii de amplificare, trupe cu chitaristi deosebiti si nu numai etc. Daca aveti fotografii deosebite care au legatura cu materialul scris de voi, va rog sa le trimiteti pentru ca le vom publica si pe acelea. De asemenea puteti trimite tabulaturi scrise de voi (insotite de un material audio in format mp3 sau gp4), review-uri, recomandari, cronici de concerte etc.

 

4. Data limita de predare a materialelor pentru numarul 2 este 20 octombrie 2005 (din motivul ca pana atunci este posibil sa fiu plecat din tara).

 

Materialele se trimit atasat impreuna cu fotografiile aferente la adresa de e-mail:

 

rgcmagazine@gmail.com

 

Sper sa pot conta in continuare pe ajutorul celor care au contribuit si la numarul 1 al RGC MAGAZINE.

 

Retineti, revista asta o faceti voi pentru comunitatea chitaristilor din Romania si este unica in peisajul publicistic romanesc, chiar daca momentan se distribuie doar pe internet.

 

Va multumesc,

 

felix

 

PS1: daca aveti alte nelamuriri, nu ezitati sa intrebati.

PS2: Ii rog pe cei care intentioneaza sa faca materiale, sa se anunte in prealabil aici pentru a nu exista suprapuneri de subiecte.

Link to comment
Share on other sites

multumesc :)

poti conta pe mine ...da' de data asta o sa fac doar un BT ca nu cred ca e nevoie de celalalt track. si poate asa puteti sa puneti BT-ul la o "rezolutie" mai mare

:)

Link to comment
Share on other sites

Am sa vin cu urmatorul episod din istoria synth-urilor ... cred ca o sa-l am ca invitat pe glass (iubitul nostru user) la o discutie pe marginea lor asa ca felix, pleaca linistit in luna de miere :) revista va exista fiindca am inteles ca sunt multi doritori de scris articole .... sper sa nu ne dezamageasca.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest P.Matei

Orice material bine pus la punct este ok.

 

Vezi ca l-am trimis pe mail , sper ca a ajuns !

Si daca vrei mai fac si niste interviuri , dar in 10 zile nu prea am cum :)

Link to comment
Share on other sites

Guest P.Matei

Cred ca ma apuc sa lucrez la o biografie LED ZEPPELIN , respectiv JOY DIVISION , vezi ca ti-am trimis un guitar tab , Felix . Daca trimit si niste lyrics are ceva ?

Link to comment
Share on other sites

Guest P.Matei

Deci pana acum ti-am trimis :

 

- 26 de autografe (printre care si unul cu Jimmy Hendrix , Jim Morrison , Jimmy Page , Elvis Presley si multi altii)

- istorie Led Zeppelin + poze

- review >> Black Sabbath - Paranoid

- Pink Floyd - Guitar Tab

 

Si urmeaza sa iti mai trimit cateva ! Ma gandeam la un interviu :)

Link to comment
Share on other sites

@ P.Matei ...spune mi la ce melodie ai pus tab ca poate ii fac bt-ul ,

io lucram la un satriani dar nu i am gasit tabul complet.

Link to comment
Share on other sites

Guest P.Matei

A Saurceful of Secrets ! E in format .txt , adica nu e in genul celor "Inger si Demon" etc. Fireste eu nu am nici o treaba cu chitarile :)

Link to comment
Share on other sites

Guest P.Matei

asta e cumva o melodie lunga si fara tema? :) ....nu pot sa fac asa ceva ...ramane satriani.

 

ok ... daca vrei sa mai vorbim de revista , id-ul meu e matei92

Link to comment
Share on other sites

felix eu am un interviu facut de mine cu Pat Lachman (vocal - Damageplan, ex-guitarist Halford). Am si audio si transcript la el, eu am scris intrebarile si le-am aranjat dar un prieten din State l-a sunat pt. ca avand un accent american nativ ar fi sunat mai bine cu el..

 

Spune-mi daca te intereseaza pt. revista..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.