www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedalier Premium (Strymon,Timmy,TS808)


Recommended Posts

Pret: 1000
Localitate: Targoviste
Contact: 0721161655
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Dezmembrez pedalier premium

TS 808 LTD edition  750ron

Timmy overdrive by Paul Cochrane  1200ron

Strymon El Capistan delay 1050 ron

TS 808 binecunoscutul Tube Screamer (ce taie foarte bine n mix cu celebra frecventa de medie) 

Timmy este fix opusul unui TS808 (mai exact soundul lui John Mayer pe neck ,soft overdrive , gras pe bas si medie blândă ) 

Cele doua pedale pe stiluri diferite sunt cu tâlc in acelasi pedalier (am dublura...d asta le vand) si suna perfect staked (impreuna pt gain cascade) ....separat TS suna bine la riffuri pe bridge , Timmy foarte bluesey pe neck si impreuna duc nivelul de saturatie spre un gras drive 80s 

Strymonul El Capistan este un analog/digital delay lider pe piata vanzarilor . Analog dry signal si repetarile digitale (fix cum trebuie) ; are corectie ca repetarile sa infunde din ce in ce mai mult astfel ai delay fara "sa-ti stea in cale" (tape delay style), TAP tempo (mega util pt coveristi ....astfel doar cu piciorul poti avea de la delayuri U2 gen pana la slap delay/reverb scurt in stilul rockabilly,blues, jazzy,etc) ; are optional (nu am vazut pe restul delayurilor) mega util posibilitatea unui mic boost de +3db !!! (eu numai asa-l folosesc)  

La sfarsit voi vinde si doua pedaliere (pedaltrain 16 cu husa si pedaltrain 20+case) 

 

20220110_154013.jpg

20220110_154055.jpg

Edited by Fenderaru
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.