www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Roland SDE 2500 rack delay (made in Japan)

Recommended Posts

Pret: 200 euro
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Stare excelentă atât optic cât și funcțional , reține fără probleme preseturi , până la 64 preseturi , deși vintage e unul dintre cele mai best sounding delay de pe piață .

Pe lângă delay standard gen Gilmour , are și mod gen analog delay (out of phase delay) precum și un filter care dacă îl activezi emulează tape echo delay .

Folosit de mai marii timpului Gary Moore , John Norum (Europe) și mulți alții .

Nu a avut vreodată probleme , deși e din anii '80 e bine întreținut încât pe placuța made in Japan cu serial number încă mai are folia de protecție . :)

Prețul e puțin negociabil . Îl dau fiindcă mai am două delay-uri tot MIJ de la Roland / Boss și strâng bani pentru un Marshall 1987x (Plexi / JMP)

Cumpărătorul suportă transportul .

Mai jos aveți poze . 

20220120_214600.jpg

20220120_214410.jpg

20220120_214304.jpg

20220120_214240.jpg

20220120_214114.jpg

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vreau să precizez că în acest preț intră și adaptorul de tensiune 110 V din poza de mai jos (delay-ul fiind vintage made in Japan funcționează la 110 V) .

Adaptorul este noise free , practic nou și foarte potrivit pentru acest delay , l-am luat acum un an de la Hornbach . :)

Îl voi trimite odată cu delay-ul .

20220216_223136.jpg

Ultimul preț promoțional  160 euro și shipping pentru delay + traf AC adapter . Un mega preț pentru un best sounding delay full original vintage made in Japan .

Shipping-ul nu cred că poate fi mai mult de 40 ron cu Fan Courier . Cumpărătorul nu cred că va fi dezamăgit . E o sculă mega profesională acest delay .  

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...