www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Metal Head In

vând ENGL Thunder 50 Reverb

Recommended Posts

Pret: 500 euro
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Ampliful este într-o stare excelentă atât optic cât și funcțional , a stat doar la mine în cameră . L-am folosit multă vreme , în cea mai mare parte din timp la volum mic de cameră , nu a avut vreodată probleme .

Sună foarte fain , îmi place mult cum sună , ENGL sunt cunoscute ca fiind printre puținele amplificatoare pe lămpi , de 50 watt , care sună excelent și la volum foarte mic , neavând nevoie de atenuator sau alte asemenea accesorii .

Are reverb pe arc Accutronics USA și are FX loop foarte bun reglabil de la serial la paralel . 

Îl dau fiindcă mi-am luat un head  Engl Fireball 60 din 2.005 , care sună similar cu acesta , dar are ceva mai mult gain și e mai pe placul meu .

E prea mult două amplificatoare pentru mine mai ales că sunt foarte asemănătoare ca sound iar unul acum mai mult stă . 

Cumpărătorul suportă transportul , deși aș prefera să-l predau personal că e cam greu și cam riscant cu trimisul . Mai jos aveți poze .

20220114_230920.jpg

20220114_230843.jpg

20220114_133335.jpg

• Like 1

M-am răzgândit . Nu îl mai vând , rămâne ca și amplif de clean sound pentru mine alături de Fireball care va fi pe drive . Mi-am făcut un A/B switch fain iar pentru ușurința și avantajul de comutare de la clean + efecte la drive + od boost + efecte și invers ,  fără a face tap dance , merită să țin două amplifuri . 

RĂMÂNE totuși la schimb , însă singurul schimb care mă interesează este cu Marshall 1987x (Plexi / JMP) + o diferență în bani sau scule corespunzătoare din partea mea .

Sunt conștient că nu voi putea cânta la volum mic cu acel Marshall 1987x și că voi pierde un foarte bun amplif de clean dar asta e , fiindcă sunt fan Yngwie Malmsteen și Dave Murray (Iron Maiden) , iar atunci mi musai și acel Marshall , chiar dacă va fi mai mult de look . ;)

Alte propuneri de schimburi efectiv nu mă interesează , doar ce am menționat mai sus . 

:)  :beerchug: