www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone AJ100CE


cristian_iv
 Share

Recommended Posts

Pret: 700
Localitate: Bucuresti
Contact: PM
Link producator: https://www.epiphone.com/en-US/Guitar/EPIBEV542/J-15-EC/Natural
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Chitara este in stare foarte buna. Am cumparat-o noua in 2007. Conform seriei este fabricata in Coreea in 2006. Mare parte din timp l-a petrecut in husa, depozitata in conditii optime. Griful este drept, actiunea cum a venit din fabrica (mai joasa decat am vazut la multe chitare mai noi). Tastele sunt lucioase, tastiera curata.

Pe cordar sunt mici zgarieturi in zona cuielor mai vizibile la coarda E (am incercat sa arat intr-o poza). Pe pickguard se vede o zgarietura de 2-3 mm. Ar mai fi de adaugat ca pe pickguard era un "E" imprimat, dar l-am sters. Nu au ramas urme, e ca si cand n-ar fi fost din fabrica.

Pe link-ul producatorului gasiti toate specificatiile. Modelul si-a schimbat numele, in rest nu par sa fie diferente. Mentionez doar ca are o doza simpla piezo, fara reglaje pe chitara.

Husa din imagine este inclusa, dar fermoarele buzunarelor exterioare sunt defecte. Are corzi noi D'Addario PB 12-53 si cuie noi. Am pastrat si cuiele originale. 

Pot trimite mai multe detalii/poze la cerere. Predare personala in Bucruesti. Va rog sa ma contactati prin PM. 

IMG_4255.JPG

IMG_4258.JPG

IMG_4260.JPG

IMG_4262.JPG

IMG_4263.JPG

IMG_4264.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.