www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un lutier din Iasi, Suceava sau Botosani care poata sa faca set up?


mihneadjent
 Share

Recommended Posts

Mi am cumparat un Bass FanFret de la Gear4Music cu scale length de 34"-36,5" ca sa cant in Drop F0, totul ok la bass doar ca am intampinat fret buzz uri obosite si stranganeala care ma doare capul..

Caut un lutier profesionist care ar putea sa imi ajuste truss rod ul din Iasi, Suceava sau chiar Botosani

 

579217EE-F8B5-478E-BB19-232F39D639B6.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bună, nu îți trebuie un profesionist. Sunt multe videouri pe youtube despre neck relief și setup. Ajustezi trussrodul doar dacă gâtul e perfect drept sau curbat înapoi. (dezsurubezi trussrodul în cazul ăsta, puțin cate puțin). Dacă vezi ca nu e cazul, ridici corzile ajustand suruburile din bridge, e simplu. 

Edited by andrușcaiepuraș
Link to comment
Share on other sites

La 30.01.2022 la 15:24, andrușcaiepuraș a spus:

Bună, nu îți trebuie un profesionist. Sunt multe videouri pe youtube despre neck relief și setup. Ajustezi trussrodul doar dacă gâtul e perfect drept sau curbat înapoi. (dezsurubezi trussrodul în cazul ăsta, puțin cate puțin). Dacă vezi ca nu e cazul, ridici corzile ajustand suruburile din bridge, e simplu. 

Salut, intre timp am rezolvat problema cu fret buzz ul cu ajutorul lui Vlad Nedelcu de la Jupiter Guitars din Iasi..

Multumesc de raspuns!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.