www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

logo RGC


Guest novakane
 Share

Recommended Posts

Guest novakane

in primul rand in caz ca am gresit sectiunea vreau ca adminii sa mute unde este necesar, deoarece la publicitate nu exista o astfel de sectiune.

on topic, daca e vreo formatie interesata de un site, nu conteaza complexitatea, i'm your man :). site-ul meu de portfolio este modern art media .

 

regards,

alin :)

Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

ok azi noapte fiind online am lucrat la prima versiune:

 

rgc_1.jpg

 

in decursul saptamanii voi mai reveni si cu alte idei

 

aaa, p.s. nu am utilizat degradeul vostru din banner, dar se poate rezolva si asta.

Edited by novakane
Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

k dar nu la ora asta ca sunt rupt :) mai fac si maine seara k?

 

 

dar de inceput merge? cu toate ca e prea tehnic. voi face ceva si mai profi dar nu sa arate doar ca o sigla de firma.

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Hai facem concurs - "Dizain za best laugau/beanar for Ar Gi Si" deschis pentru toata lumea.

Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

buna idee :), dar fa o specificatie (cel putin in cazul meu) si anume DESIGN nu GRAFICA :). cei care sunt artisti ar putea face si grafica, respectiv sa deseneze si sa prelucreze logoul vectorial.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
tip: baga si un head ceva in peisaj, nu doar text. make it scream guitars!!!

bafta

 

Try to be unique... just like the rest of the world.

 

D-aia nu-mi plac mie clientii care "stiu ce vor". Toti au idei "interesante" si se cred mari designeri...

 

Bafta, novakane... dragut site btw.

Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

merci de apreciere in privinta site-ului. ai dreptate in cele mentionate mai sus am intalnit n "designeri" de genu'.

cat despre logo ma straduiesc mai diseara cand vin de la fac.

 

bafta all \m/

Link to comment
Share on other sites

Cate identitati de succes s-au nascut in modul "Salut, baieti, vreti un logo de genul asta?" "Sigur ca da, ia doua eugenii de aici."?

Vreti ceva profi, sunt cateva firme la care puteti apela. Dar nu cred ca se simte nevoia unei identitati vizuale si cu atat mai mult nu una incropita de amatori.

Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

Guest novakane
Cate identitati de succes s-au nascut in modul "Salut, baieti, vreti un logo de genul asta?" "Sigur ca da, ia doua eugenii de aici."?

Vreti ceva profi, sunt cateva firme la care puteti apela. Dar nu cred ca se simte nevoia unei identitati vizuale si cu atat mai mult nu una incropita de amatori.

 

 

??? nu inteleg sensul acestui comentariu? adica ce iti pasa tie ca eu postez un anunt cu anumite servicii pe acest forum? dar, e de la sine intele ca pe tine probabil te ajuta taticutzu si mamicutza cu banutzi si de toate :) . get real man, some of us work their way out.

 

revin mai tarziu cu inca un logo

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Boys... play nice!

 

Si eu am lucrez (sporadic ce-i drept, mai ales in ultima vreme) de vreo 3 ani ca graphic designer. E loc pentru toata lumea... e de apreciat ca cineva incearca sa aduca un plus comunitatii si chiar nu mi se pare rau primul logo.

 

Idee: incearca un cab Marshall (preferabil unu vintage) cu logou RGC in loc de Marshall... could work out nicely.

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod
Idee: incearca un cab Marshall (preferabil unu vintage) cu logou RGC in loc de Marshall... could work out nicely.

 

saaaau nu, ca tot veni vorba de identitate vizuala :)

e dragut si primul, desi intr-adevar nu prea potrivit cu regeceul

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Sau foarte simplu: headstock chitara; in loc de brand scrie RGC. Eventual chiar capu' de Strat (desi e marca inregistrata) si fontul Fender. Ideea este a mea, dar creditul va fi al celui care va executa aceasta capodopera.

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
d c fender si nu ibz?:)

Sau direct "Hora Reghin" si mai tre' sa scrii doar "community" ca restul se subintelege.

Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

sal all,

 

uite am revenit cu o noua idee. ca sa ii impac pe toti am pus un chitarist cu o chitara :) . incerc sa ma apropiu de un concept.

 

p.s. celor ce au zis mai sus. va felicit ca sunteti graficieni, eu nu sunt, deci abilitatile mele se limiteaza pentru web, nu desenez etc.

 

sariti cu pareri, si impreuna ajungem undeva :)rgc_3.jpg

 

alin

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

mie imi place (desi prevad ca nenea chitaristul ala o sa fie cam prea alternativ pentru membrii rgc :) )

singura observatie ar fi ca nu mi se pare ca se potrivesc cele 2 fonturi. imi place mai mult ala de la "Romanian Guitarist Community' (cu 2 de m btw).

draguta combinatia de culori

Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

merci de aprecieri, se poate schimba si chitaristu si fontul cu 'RGC', astept pareri sa ajungem la un consens :)

 

tocmai am modificat si 'community', sorry my mistake :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

E cool, dar nush cine e tipul respectiv si de ce are asa figura de dementor... Da' e cool...

Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

habar n-am cine e nici eu, dar conteaza? :) mi se parea potrivita pt logo. oricum are par pe fatza si nu stie nimeni cine e :)))). ce facem cu fonturile? alte pareri cineva? astept!

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Mi se pare redundant sa mai scrie si "RGC" daca scrie deja ce inseamna. Fontul cu care scrie "Romanian etc." e fain, da' fa-l mai mare... Ar fi prea obscur daca ar intra si un buton de volum dat la 11? :)

De asemeni, poate gasesti alt chitarist, ca ala e freaky IMO.

 

edit: ca asta de exemplu

Edited by domnul Rig
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.