www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] Jetter Monster

Recommended Posts

Pret: 600 RON
Link producator: https://www.jettergear.com/pedals/overdrive-pedals/monster/
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Jetter Monster - este o pedala duala de overdrive construita in cel mai boutique mod posibil. Jetter, sau mai degraba Brad, constructorul pedalei, este unul dintre cei mai exclusivisti builder de pedale, toate schemele lui fiind extrem de apreciate de chitaristi si tweakuite la perfectie. Pedalele lui sunt caracterizate prin dinamica exceptionala, ca a unui amplificator foarte bun pe lampi, si prin tonul dus la perfectie. Monster este o pedala care contine 2 overdrive-uri coplet separate, ambele low to mid gain, care combinate dau un ton de lead incredibil de expresiv si de plin de armonice. Canalul din stanga are un voicing intre TS808 si FuzzFace, adica un overdrive cu putin fuzz in el si este foarte dinamic, canalul din dreapta are mai putin gain si boosteaza exceptional canalul celalalt. Pedala are un continut de armonici foarte ridicat si o dinamica exceptionala. Are un ton foarte natural,. ca al unui amplificator bun pe lampi dat in blana. Este ultima pedala care a supravietuit dintr-un pedalier pe care l-am dezmembrat acum ceva timp, din pacate nu prea mai cant deloc si trebuie sa plece. Este in stare buna, cu usoare urme pe spate ramase de la velcro, am si cutia originala in care a venit. Este tonul lui David Grissom intr-o pedala, din punctul meu de vedere pentru blues-rock suna exceptional.

Cand se gasea de vanzare la Thomann era in jur de 260 euro, eu vreau pe a mea 600 lei. Pretul este FIX si NU accept schimburi.

https://www.jettergear.com/pedals/overdrive-pedals/monster/

Contact 0731 444 646

20211104_093542.jpg

20211104_093550.jpg

20211104_093611.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.