www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 69 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 69 - Votare Si Comentarii  

50 members have voted

  1. 1. Duel 69 - Votare Si Comentarii

    • lukeblue
      10
    • alexm
      0
    • bolly
      2
    • abdul_jazzix
      18
    • arosulescu
      3
    • art_vandalay
      12
    • karpi
      2
    • monyo
      1
    • lucian
      0
    • dgeekoo
      2


Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

mda...

 

 

ce sa mai zic ... ma tem ca abdul ne-a dat clasa de departe tuturor... as avea o rugaminte la tina abdul...explica-ne si noua ce moduri ai folosit si pe ce acorduri ...poate ai rabdare sa ne faci si un tab cu un lick doua ...( pt ca se simte ca ai niste fraze prestabilite pe care le-ai studiat mai mult ) ... eu am numai de invatat de la tine...( te prind io si pe tine odata la un gem)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest abdul_jazzix
mda...

ce sa mai zic ... ma tem ca abdul ne-a dat clasa de departe tuturor... as avea o rugaminte la tina abdul...explica-ne si noua ce moduri ai folosit si pe ce acorduri ...poate ai rabdare sa ne faci si un tab cu un lick doua ...( pt ca se simte ca ai niste fraze prestabilite pe care le-ai studiat mai mult ) ... eu am numai de invatat de la tine...( te prind io si pe tine odata la un gem)

 

Salutare!

Am facut o transcriptie si o analiza la prima schema dupa tema (cand incepe basul cu la bemol). Imi vine foarte greu sa scriu tab-uri dar am scris cu note...Sper sa fie de folos!

post-365-1180097980.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

mersi foarte mult .. si raman dator ... academia de muzica e academie ... io ... fac ce pot si cat ma duce urechea si putina stiinta

 

 

succes

Link to comment
Share on other sites

Guest abdul_jazzix
mersi foarte mult .. si raman dator ... academia de muzica e academie ... io ... fac ce pot si cat ma duce urechea si putina stiinta

succes

 

...urechea e de baza pana la urma...

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

mi-ai cam zis-o... dar cred ca inteleg unde bati .. ideea e ca vreau sa stiu canta orice...( ma plictisesc repede ... dar asta ramane intre noi... cant si manele cu mare placere )... din pacate rockerii canta TOTI LA FEL... asa e in jazz mai am multe de invatat si de aici un oarecare discomfort sau nesiguranta dar trebuie inceput undeva ... nu ?

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

ma...stii cum e cu distorsu asta ... te depersonalizeasa ...pe mine cel putin ... ma obliga sa cant intr-o maniera in care deja toata lumea stie sa cante ( inclusiv aici pe forum ) ...nu cred ca as putea aduce nik nou macar la nivel de rgc... mai e o problema ...daca nu ai o scula buna si o inregistrare pe masura, omu nu mai apreciaza discursul muzical ci ...TONUL ( vesnica problema). Si mai am o problema strict personala... de ceva timp nu mai imi place nici un ton de distors... am o problema ..am schimbat x procesoare ... am incercat si pe pedala analog... am si statie pe lampi ...i-am dat si numai cu drive din statie ... peste tot lipseste ceva ... asa ca deocamdata raman la un ton de clean care mi se pare cel mai cinstit in acest moment. Poate acum ca mi-am luat o alta chitara, o sa fiu mai implinit si in sensul asta ...al tonului de distors

 

no... dar repet ceva ce am mai spus ... perfectiunea tonului si a interpretarii am cautat-o odata si am si gasit-o pana la un punct... acum sunt in cautare de idei si de a le exprima ... cred ca nici nu mai conteaza pe ce ton fac asta ...

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

and the winner iiiis......art :) a fost cel mai "pe faza" dupa parerea mea.

mi-a plcut foarte mult si luke si a fost foarte greu sa fac o departajare

mi-a placut si arosulescu, omul asta devine tot mai bun pe zi ce trece :) si monyo

gata :)

Link to comment
Share on other sites

:) pentru toti participantii la aceasta editie de duel! nu pot sa scriu aici un roman in care sa explic ce si cum mi-a placut din prestatia fiecaruia, nu as gasi cuvintele potrivite, de data asta chiar imi depaseste capacitatea de a comenta. :)

pentru ca am un singur vot la dispozitie si pentru ca a cantat "fãrã nici o carie", votul meu merge la distinsul coleg dentist! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Monyo

... tare greu!!!

Ma bucur ca am participat la acest duel!!! ... Trag timpul ... ma gandesc ...

hmmm ....

Hai sa vedem Abdul beton, Luke beton, Art beton, Dgeekoo beton ... etc ... (monyo dus cu pluta :) )

... si de data asta il votez pe Art ... ceilalti au mai primit voturi de la mine de mai multe ori (mai putin Abdul, dar el n-are nevoie) :)

Link to comment
Share on other sites

salut, BELEA de concurs, greu sa dai un vot cinstit.. este clar din punctul meu de vedere ca abdul este pe departe cel mai bun chitarista, si versiune lui superba, frasare lineare, gustul musicale, esperienta modale etc.. ar trebui sal votez, dar cum a zis cineva bine, nu cred ca are nevoie...(ps. felicitari si pentru siteul al tou). Vorbind acuma de piese, alegere mea a picat pe lukeblue (foarte fain piesa), frasare este pe gustul meu, ideile superbe si groove de vanzare!!

Al doila alegere era arosulescu, cu funkyjazzul al lui, care sincer vorbind a facut o piesa ecetionale. In rest felicit toti ceilalti care au lucrat la o editie asa frumoasa, toate piese sunt superbe.

 

PS. ma surpris, vorbesc serios, KARPI, pentru mine a castigat 2 puncte cu duel acest, am redescoperit un karpigroove. Felicitari.

Numai bine si respect!!

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm

3 dueluri mi-au placut: abdul, lukeblue si art vandalay. Decizie foarte grea, dar, pana la urma, am votat duelul lui abdul pentru stilul abordat.

Felicitari tuturor participantilor!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.