www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
CrisB

vând Electro-Acustica Ibanez TCY-10-BK Stare Foarte Buna

Recommended Posts

Pret: 600 Lei
Link producator: http://www.ibanez.com/usa/products/detail/tcy10e_2y_10.html
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Ibanez TCY10E-BK din seria Talman e un instrument superb si de foarte buna calitate, ideal pt invatat, dar excelent si pt studio sau scena.

Este prima mea chitara, cea pe care am invatat abc’ul, si o dau pt ca intre timp am luat inca 2, alte modele, iar aceasta sta ne-cantata de ceva vreme si e pacat de ea. Sper ca cel care o va lua sa se bucure de ea cel putin atat cat m’am bucurat eu... adica foarte mult.

E in stare excelenta, atat functional, cat si estetic, a fost bine ingrijita si nu are zgarieturi sau ciobituri, in afara urmelor normale de folosire si un mic dent pe headstock (vezi ultima foto). Gâtul nu este lipit, ci bolt-on (montat pe corp cu șurub care se vede prin interior), motiv pentru care talpa nu calcă perfect pe corp. Așa a fost de la început, când am cumparat'o de la un magazin cunoscut de pe str. Ion Campineanu. Acesta nu este un defect funcțional, iar chitara suna foarte bine. Nu a avut niciodata nevoie de reparatii, am dus’o la lutier doar pt setup, ocazie cu care am aflat acest detaliu de construcție. E posibil sa aiba nevoie in curand de inca unul, fiindca a stat cam mult “pe tusa” in ultimele luni. Vine cu cureaua de umar din chinga rezistenta, reglabila pe lungime.

Avantajele practice ale acestui instrument:
- e usoara si comoda atat la cantat, cat si la transport
- e ideala pentru incepatori
- neamplificata nu suna prea tare si nu deranjezi pe nimeni dacă exersezi sau repeti acasa
- e o alternativa excelenta a chitarii electrice pt practice fara amp
- amplificata are un sunet splendid, cald, puternic si plin (pe amp de la 20w in sus)
- aparitie cool si foarte atractiva, all black, cu contraste rafinate de bej si maro

Specificatiile tehnice de pe pagina producatorului, aici: www.ibanez.com/usa/products/detail/tcy10e_2y_10.html

Nu accept schimburi si nici retur.
Prefer predare personala in Bucuresti pentru a evita neplacerile unor eventuale deteriorari la transport cu curierul.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Edited by CrisB