www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rode NT1000 - Microfon condensator cu diafragma mare


 Share

Recommended Posts

Pret: 700-750 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: 0745173887
Link producator: http://www.rode.com/microphones/nt1000
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand doua microfoane Rode NT1000 impreuna cu suporturile antisoc afererente. Microfoanele Rode sunt apreciate pentru calitatea exceptionala, atat a sunetului cat si a constructiei. Caracteristica de sunet a NT1000 este usor tilted spre stanga, cu 2-3 db atenuare a frectentelor joase si 2-4 decibeli boost a frecventelor inalte. Sunetul este foarte clar si precis. Raspunsul in frecventa este 20hz-20khz, cu un nivel de zgomot intern de 6 dBA (extrem de mic si unul dintre cele mai bune din industrie) si un SPL de 140dB (putand fi folosit pentru captarea surselor de sunet foarte puternice, gen cabinet de chitara). Eu le-am folosit pentru voce si chitara acustica si rezultatele au fost exceptionale de fiecare data. Recomand oricui vrea sa faca trecerea de la microfoane dinamice in home studio. Raportul calitate-pret este unul excelent, cu atat mai mult cu cat sunt produse in Australia, iar designul este 100% Rode (capsula este proiectata si produsa de Rode).

Suporturile antisoc sunt diferite. SM6 are pop filter integrat, in timp ce PSM1 nu are pop filter. Ambele fac o treaba excelenta la filtrarea socurilor ce pot fi transmise din stativ in microfon. Microfoanele au fost folosite doar in home studio. Sunt in stare absolut perfecta.

Preturile mele sunt 750 RON pentru pachetul cu suportul SM6 (249 EUR pe Thomann) si 700 RON pentru pachetul cu suportul PSM1 (229 EUR pe Thomann). 

IMG_1454.jpg

IMG_1453.jpg

IMG_1452.jpg

IMG_1451.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.