www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist, caut trupa Post Rock cu influențe Ambient/Atmospheric/Ethereal/Shoegaze/Dream Pop in Bucuresti


Ion824
 Share

Recommended Posts

Salutare, sunt chitarist (in Bucuresti) și caut trupă/oameni/om care (să-și dorească) să abordeze genul Post rock cu influențe ambient/atmospheric/ethereal, post-metal, shoegaze, dream pop

Ca trupe de referință (ca vibe mai mult): Godspeed you! black emperor, The evpatoria report, Mono, Spurv, God is an astronaut, Mogwai, Sigur Ros, pg.lost, 65daysofstatic, This will destroy you, Hammock

Cânt de mulți ani la chitară, dar nu am fost în vreo trupă, totuși îmi doresc foarte mult acest lucru. La momentul de față îmi upgradez pedalboard-ul cu efecte noi și sunt dispus să fac alte upgrade-uri în funcție de nevoile trupei.
M-aș băga și pe alte instrumente mai exotice în funcție de nevoi, am un glockenspiel acasă :) Aș putea și synth (dar nu am unul).

Ca viziune artistică: pasaje clean melancolice, texturi sonore aeriene, cu mult delay reverb și modulation, swell-uri atmosferice, distorturi largi cu pre și post reverb, mult noise,  cântat la chitară cu chestii mai non-standard de gen-ul e-bow / bow / drum stick / screwdriver (vezi piesa sleep de GYBE, link mai jos), etc.etc.
Caut oameni open-minded, deschiși și prietenoși, cu o viziune artistică similară, cu care să experimentăm și să explorăm texturi sonore.

Câteva exemple de piese:

 

 


Las aici și câteva piese compuse de mine:
prima e o improvizare facuta azi in 3 ore in cubase, am inregistrat-o din prima incercare, deci sorry ca nu e chiar in time; 
a doua e o tentativa de post rock de acu' vreo 4 ani cu Emil Cioran la Vocal :))); 
si a treia e o piesa electronica/experimentala/ambient de pe un mini-album de electronic in care am explorat diverse concepte muzicale)


Prin urmare, dacă e cineva interesat, lăsați un mesaj,

Mulțumesc

 

Edited by Ion824
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.