www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Kurzweil K2500X workstation/stage piano


ammons
 Share

Recommended Posts

Pret: 800 euro
Localitate: București
Contact: ammons_guitar@yahoo.com
Link producator: https://kurzweil.com/k2500x/
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Accept schimburi

Este vârful de gamă și unul dintre cele mai bune sintetizatoare ale perioadei sale.

Pe scurt: claviatură exact cât de grea e nevoie pentru senzație, tonuri, tonuri, tonuri!!...

E greu să încep de undeva descrierea, câteva lucruri sunt descrise foarte bine aici. Posibilități nenumărate de control (două ribbon-uri de expresie senzaționale, una chiar deasupra tastaturii, una în stânga), fadere, arhitectura V.A.S.T., PATRU intrări de footswitch, o intrare de breath controller și o mulțime de alte conexiuni posibile, sampler, arpegiator foarte capabil, capacitate foarte mișto de layering. Este un instrument între vintage și modern, cu tonuri geniale și cu un parfum excelent de '90s-'00s.

Instrumentul onorează orice studio, este în stare absolut excelentă, ținut doar în casă (nefumător, fără animale de companie). 

SoundOnSound i-a făcut un review amplu, pentru cine vrea să sape mai mult. Aici găsiți zeci de mostre de tonuri și încă alte fotografii. 

Am pus la poze și o captură de pe ebay pentru preț - asemenea instrumente apar destul de rar, e destul de greu de făcut comparații, iar cel pe care l-am găsit eu pare în stare mai precară decât al meu, cu clape îngălbenite, fadere murdare etc.  

Includ gratuit în pachet scaunul, stativul și o pedală de sustain Yamaha. 

Accept schimb +- diferența cu: Yamaha s90xs, Yamaha Cp33, Roland RD700SX, poate și alte piane electrice. Mă interesează în primul rând Yamaha. 

 

 

 

 

 

20210703_102209.jpg

20210703_102311.jpg

20210703_102352.jpg

20210703_102403.jpg

20210703_102431.jpg

WhatsApp Image 2021-07-05 at 10.52.25.jpeg

Edited by ammons
foto apăreau inline
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.