www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Muzician hobbyist, caut oameni pentru cântat împreună


TGT
 Share

Recommended Posts

Salutare! Sunt muzician în timpul liber, înregistrez chestii cu Propellerheads Reason acasă. Pot să cânt la chitară, bas electric (scală scurtă) și claviatură. Înregistrez muzică pe cont propriu de prea mult timp, și-aș vrea să cânt și cu alți oameni pentru o schimbare :))

Am deja un nume de grup și demo-uri aici ca să vă faceți idee: https://thegroovytimes.bandcamp.com/

Dacă ar trebui să descriu stilul, i-aș zice pop rock cu influențe puternice japoneze. Îmi place să incorporez o grămadă de stiluri/influențe în cadrul ăsta - psihedelie, bossa nova, house, hip hop, big beat, muzică electronică, funk rock, power pop, jangle pop, de exemplu. Mă interesează ciocnirea muzicii anilor '60 cu cea a anilor '60 :)

Nu vă plictisesc cu nume de grupuri shibuya-kei ca Pizzicato Five și Cornelius (:P) dar dacă vreți referințe vestice? Influențe binevenite: Deee-Lite, Stereolab, Saint Etienne, Beastie Boys, Luscious Jackson, Cibo Matto, Jamiroquai, Air, Combustible Edison, Red Hot Chili Peppers (1984–1991), The Stone Roses, Happy Mondays, Imani Coppola (Chupacabra), U2 în faza de dance-rock (1991–1997)...

Pentru moment țintesc doar să se coaguleze ceva din ideea asta, dacă ajunge departe ar fi mișto, dar prefer să rămână o chestie de timp liber, fără presiunea de a face un trai din asta, dacă-nțelegeți :)

Contact: Whatsapp pe 0732366521 (preferabil între orele 18-21) sau email la cristian.stefanescu@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.