www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Basist/chitarist caut trupa post punk / indie


meyhnach
 Share

Recommended Posts

Caut o trupa care sa aibe tobar si care sa cante sau sa vrea sa faca ceva in zona post-punk sau indie rock in Bucuresti. Eu sunt la curent constant cu chestiile noi din indie/alternative si as canta ceva de genul.

Sunt chitarist de multi ani, dar am si bas, ambele pozitii mi-ar conveni, am scule, efecte si alte briz brizuri. pot songwriting, pot recording / production.

Sunt influentat de The Cure, Siouxsie and the Banshees, David Bowie, Iggy Pop, Killing Joke, The Smiths, REM dar si chestii mai recente gen Tame Impala, Chromatics, IDLES,  Placebo, Florence and the Machine si multe altele.

Oamenii like-minded ma pot contacra prin PM

Cheers!

Edited by meyhnach
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hello! Daca ai nevoie si de o solista, mi ar placea sa vorbim mai multe detalii: 0740312023

Nu am experienta (asta daca nu se pune faptul ca am cantat la zilele scolii in clasa a 3 a :)

Imi place sa cant, nu am nu stiu ce voce puternica, dar cred ca s ar potrivi foarte bine pe indie

Sunt dispusa sa experimentez orice gen si sa invat odata cu trupa (inclusiv lectii de canto daca e nevoie)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 29/06/2021 at 14:43, meyhnach said:

un tobar sa se arate sau cineva care are nervi sa programeze si sa stea sa dea play la sample-urile de ritm in ableton iar apoi, sky is the limit.

nu sunt tobar, programez tobe pt cover-uri / track-uri originale facute cu voci/chitari/clape tot de catre mine , mostly WIP,  consider ca am nervi, si unelte sa le tweak-ui sa sune mai vintage sau mai modern. sunt din Timisoara, dar imi plac mult genurile astea si daca ai nevoie de ajutor, mi-ar placea sa incerc sa ma implic. Daca nu, iti urez success oricum , vad foarte rar lume care incearca sa lanseze ceva pe sub-genurile astea..

Edited by remus.tm
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut. Sunt bassist si caut ceva in zona post-punk - noise-rock. Am fost bassistul trupei asteia: https://algebraro.bandcamp.com 

The Cure sunt una din trupele mele preferate, si imi plac si Siouxsie, Killing Joke, Iggy Pop (in perioada Stooges, mai degraba decat in perioada lui solo), sunt mare fan Chameleons, dar imi plac si chestii mai atmosferice / shoegaze gen Cocteau Twins sau Slowdive.

As prefera ceva mai zgomotos si jucaus , gen IDLES; nu prea le am cu indieul asta de acum, pentru mine indie inseamna Pixies (pe care ii iubesc), dar ma gandesc ca s-or gasi destule elemente comune si oricum incerc sa fiu flexibil :)

Am chef de concerte, albume, turnee, tot tacamu.

Astept mesaj aici sau un email la vbratuleanu@yahoo.com

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut! Suntem o trupa fresh formata și cautam a doua chitara sau mai bine zis the missing member of the family. Facem muzica proprie iar genurile de.muzica ce ne influențează sunt cam aceleași pe care le-ai enumerat și tu.

Dacă vrei sa vorbim da-mi un semn pe whatsapp la 0726609178

Alex

 

CHEERS!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.