www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Voice & Bass Covers - Kinda Noob


Mangdeath
 Share

Recommended Posts

Sal'tare, de ceva timp m-am tot gandit sa incep un proiect nou cu niste coveru-ri (intermediate-advanced level) pe sufletul meu, atat la bass dar si cu vocea.

Chiar as vrea niste pareri oneste, mai ales la voce.. nelucrata mai deloc, dar nici de echipamet (mic) de buna calitatea nu beneficiez inca..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut. Echipamentul nu te limiteaza in acest moment. Daca inveti putina prelucrare poti scoate niste demo-uri decente.

In ceea ce priveste vocea, canti foarte jos ca intensitate, nu ai sustinere, mult "pe aer". E cel mai uzual mod de a canta si punctul din care cred ca pleaca multi. Nici piesa asta nu te ajuta (modul particular in care e cantata), dar m-am uitat si la Unforgiven III de pe canalul tau si la fel abordezi. Evident te-ar ajuta niste lectii de canto dar si internetul e plin de resurse. Ca nota stilistica subiectiva, cam abuzezi de vocal fry. On the plus side, pare ca ai ureche si nimeresti notele, doar ai nevoie de exercitiu. Keep going!

Link to comment
Share on other sites

Te inteleg perfect, ca nici mie nu-mi place sa fac galagie in casa, dar ori iti gasesti un loc unde sa te desfasori (scoala canto, in masina, pe camp, sala de repetitii ) ori agreezi cu vecinii niste ore. Altfel te infranezi la propriu.

Mai poti cauta "speech level singing" pe google, ca abordare, dar nu sunt in masura sa iti spun daca e buna sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.