www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
NimVind

expirat vând [EXPIRAT] Grace GReeeeN GRT-1 - Tele HS

Recommended Posts

Pret: 750
Link producator: https://guitarfactory.jp/user_data/greeeen_hide
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Accept schimburi

Vând o chitară pe care am cumpărat-o personal din Jakarta. Este un model produs de Samick pentru piața din Japonia, iar prețul în magazine este de aproximativ 300 de euro. Cum eu am luat-o direct de la "ușa fabricii", e greu de crezut că mai e vreuna prin partea asta de lume. Partea mai puțin bună este că, deși îmi plăcea cum se cântă, nu mi-a plăcut deloc aspectul original și am început să-mi bag nasul, iar eu sunt orice numai tehnic nu.

Long story short, chitara se vinde așa cum o vedeți în poze, iar componentele originale sunt într-o pungă și le ofer cu drag cui o cumpără (mai puțin pickguard-ul cu buline pe care l-am refolosit). 

La un calcul simplu, doza Seymour Duncan TB4 din bridge și cheițele Grover fac cam cât cer eu pe toată chitara, care chiar nu e rea. Corp din mahon, pot-uri și wiring de calitate șamd. 

Instrumentul ARE nevoie de set-up. Am adus-o acasă prin DHL, desfăcută, și nu m-am priceput să îi fac un set-up profi la reasamblare. De atunci stă în husă și cred că poate folosi cuiva mai handymen ca platforma pentru diferite proiecte ori pur și simplu pusă la punct și folosită ca atare. La banii ăștia abia îți iei un Harley Benton cu doze reciclate. 

Având în vedere că o dau la jumătate de preț, acesta nu este negociabil. Nu îmi place să negociez, altfel puneam 950 și inventam o poveste frumoasă în locul romanului de mai sus. 

Predare personala în București/Ilfov. O aduc eu la voi, nu e bai. 

Cheers and beers! 

IMG_20210402_174922.jpg

IMG_20210402_172026.jpg

IMG_20210402_172258.jpg

IMG_20210402_172335_1.jpg

IMG_20210402_174818.jpg

1.jpg

• Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.