www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tobosar cu experienta caut trupa de classic rock/metal


Rares 'Reez' Branzoi
 Share

Recommended Posts

 Ca sa raspund unor intrebari care se pun probabil destul de frecvent. Sunt tobar cu 4-5 ani de experienta (concerte, ceva inregistrari prin studio), am 31 de ani, sunt din Bucuresti si am setul meu complet de Tobe Tama ImperialStar  (cu pedala dubla). Ca influente i-as putea mentiona pe cei din trupele mele preferate: Vinnie Paul(Pantera), Neil Peart(Rush), Nick Mason(Pink Floyd), Bill Ward(Black Sabbath), Matt Cameron(Soundgarden/ Pearl Jam), John Bonham(Led Zeppelin), Brann Dailor (Mastodon), Danny Carrey(Tool). As prefera sa ma pot dezvolta si perfectiona pe rock/ metal sau alte subgenuri/ramificatii(ex. classic rock/funk rock/ heavy metal/stoner metal/ progressive metal/ thrash metal/ grindcore/ djent etc.), dar sunt foarte deschis si ma pot adapta usor si altor propuneri pentru colaborari daca este vorba de ceva serios, intr-un stadiu avansat (chiar si pentru trupe de cover uri). Nu traiesc din muzica asa ca voi fi evident disponibil pentru repetitii doar seara, dar sunt foarte dedicat si am o foarte vasta cultura muzicala. Sper sa va ajute descrierea in formarea unei imagini de ansamblu 

Keep on rockin' in the free world!

Rares.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut am 25 de ani sunt din Bucuresti! Am experienta cu vocea, pot aplica multe stiluri de rock, blues sau folk plus altetele... Problema este ca la activ nu am prestat cu nici o formatie, dar am cantat in public in ultimii 7 de ani din viata! Mi-ar placea sa ne intalnim fizic ca sa vedem sinergia noastra! Mi se par ca lumea influentele tale! 0724372555 Da-mi semn daca vrei sa ne vedem!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 16/02/2021 at 22:24, Rares 'Reez' Branzoi said:

 Ca sa raspund unor intrebari care se pun probabil destul de frecvent. Sunt tobar cu 4-5 ani de experienta (concerte, ceva inregistrari prin studio), am 31 de ani, sunt din Bucuresti si am setul meu complet de Tobe Tama ImperialStar  (cu pedala dubla). Ca influente i-as putea mentiona pe cei din trupele mele preferate: Vinnie Paul(Pantera), Neil Peart(Rush), Nick Mason(Pink Floyd), Bill Ward(Black Sabbath), Matt Cameron(Soundgarden/ Pearl Jam), John Bonham(Led Zeppelin), Brann Dailor (Mastodon), Danny Carrey(Tool). As prefera sa ma pot dezvolta si perfectiona pe rock/ metal sau alte subgenuri/ramificatii(ex. classic rock/funk rock/ heavy metal/stoner metal/ progressive metal/ thrash metal/ grindcore/ djent etc.), dar sunt foarte deschis si ma pot adapta usor si altor propuneri pentru colaborari daca este vorba de ceva serios, intr-un stadiu avansat (chiar si pentru trupe de cover uri). Nu traiesc din muzica asa ca voi fi evident disponibil pentru repetitii doar seara, dar sunt foarte dedicat si am o foarte vasta cultura muzicala. Sper sa va ajute descrierea in formarea unei imagini de ansamblu 

Keep on rockin' in the free world!

Rares.

Salut Rares! Daca inca esti interesat, avem o trupa care canta metal si punk :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Salut,

Ai găsit trupa pe care o căutai? 🙂

Noi căutăm un toboșar pentru concerte. Avem finalizat un proiect cu 10 piese, rock clasic, pe care vrem să îl facem auzit. Toboșarul cu care am colaborat până în prezent, din păcate, are trac de scenă...

Aceștia suntem noi: https://www.youtube.com/channel/UCP7xx_0z744wydQ74ythbdA 

Dacă ești interesat, dă-ne un semn ca să povestim mai multe. Ne putem auzi pe What'sApp la numărul: 0727 320 199

Ana-Maria 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.