www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mesa Dual Rectifier Solo Head Rev.F + Cabinet 2x12


George
 Share

Recommended Posts

Pret: 4500 lei
Localitate: Bucuresti
Contact: 0730488832
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand Mesa Dual Rectifier rev.F.  Finali EL34. Toate lampile sunt relativ noi, nu stiu daca au mai mult de 25-30 de ore de activitate.

E ampul meu principal de multa vreme, a vazut multe cantari, dupa cum se poate observa si din poze. Am tot zis ca-l retolexez dar n-am gasit momentul de downtime. Ampul e trecut la 230V de catre Gelu Gogangea, electronic e FLAWLESS. Estetic e dezastru, dar asa e cu instrumentele care suna bine, sunt cantate nu tinute bibelou. Am luat si coltarele de piele si cuisoarele ptr ele de la Mesa, dar n-am apucat sa le montez.

Ar mai fi asa: coltarele, un switch Riot Devices care comuta si un loop pe clean (in fata ampului) si scoate tot cand fac switch pe drive, si o lampa de rezerva de rectificare (ca-s greu de gasit, rezista multi ani dar cand ai nevoie gasesti greu).

 

Cabinetul e copie exacta de Bogner Oversized 2x12 cu Celestion Vintage 30 englezesti. Cand l-am facut nu gaseam nicaieri un Bogner la un pret decent, si mi-a facut Gelu din birch plywood, cu totul ca la carte. Singura diferenta e ca am vrut ca plasa sa fie removable cum am avut la un Soldano, ca e foarte usor sa pozitionezi microfonul exact unde vrei, live sau in studio. 

Probabil am uitat sa mentionez chestii, intrebati-ma daca mai e ceva :)

Le dau si separat, Mesa la 3500 de lei si cabinetul la 1000 de lei. 

IMG_4674.HEIC IMG_4675.HEIC IMG_4677.HEIC

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.