www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Heruvimium

expirat vând [EXPIRAT] Computer productie audio HP z800, 2 procesoara, 96 gb ram

Recommended Posts

Pret: 2950
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand unitate calculator cu urmatoarele specificati:

HP Z800, placa de baza este revizia mai noua, cea care recunoaste ca si unitati de stocare si NVME-uri (nu booteaza nvme dar recunoaste ca si capacitate de stocare);

- 2 procesoare xeon X5690 - 3.5 - 3.75 ghz, a cate 6 nuclee - total 12 nuclee - 24 threaduri;

- placa video Nvidia Quadro 5000, 2.5 gb ram;

- 96 gb Ecc Ram;

- 240 gb ssd ;

- cd writer;

- carcasa si sursa originala. (1150w)

- mai am si 2 harddisk-uri si un ssd, dar alea nu sunt incluse in pachet.

- optional 512 gb nvme, doar pt stocare (se poate folosi pt bootare doar cu modificari la Bios, modificari pe care eu nu le-am considerat necesare).

- carcasa este modulara, se pot inlocui foarte usor compenentele, nefiind nevoie de scos suruburi, etc. Uitati aici un video cu modelul de PC :

Calculatorul a fost cumparat de pe ebay anglia acum 7 ani, de la primul proprietar. Nu am avut probleme cu computerul de nici un fel. L-am folosit la gaming cativa ani, dar si la grafica, pe aprcurs i-am mai pus inca un ssd si un nvme. Acum un an placa video a facut ceva figuri, am trimis-o intr-un service profesional, i s-a schimbat pasta termoconductoare, a fost curatata, etc, si de atunci merge brici, mai ales la randat 3d, aftereffects, davinci resolve, productie muzicala cu numeroase plugin-uri, etc. Jocuri nu am mai jucat de vreo 3 ani. Anul trecut in noiembrie am trecut la windows 10, inainte a avut doar windows 7 pe el.

Pt alte intrebari nu ezitati sa imi scrieti, imi verific mesageria de cateva ori pe zi.

z800 1.jpg

z800 2.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.