www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Constantin220

expirat vând [EXPIRAT] TC Electronic Spark Booster

Recommended Posts

Pret: 55EUR
Link producator: https://www.tcelectronic.com/product.html?modelCode=P0DDN
Stare: Nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

TC Electronic Spark Booster.

Unul dintre cele mai versatile și transparente overdrive-uri din lume. Adăugați prețul foarte accesibil și aveți un must-buy aici, pentru toate stilurile și instrumentele (chitară, bas, sintetizator, etc.).

A fost achiziționat în 2016, chiar înainte ca Thomann să înceapă să le vândă mult mai accesibil (până când prețul a scăzut la 45EUR + livrare 20EUR), decât SUA (până în ziua de azi: 128USD + livrare). L-am cumpărat cu 90EUR pe atunci, și chiar și la acel preț consider că este o pedală care își merită din plin banii! Nu știu dacă este o versiune diferită ca în cazul pedalelor BOSS (în 2017, multe din pedalele lor au trecut la tehnologia mai ieftină SMT, fără posibilitate ușoară de înlocuire a unei componente). Însă deoarece acum nu prea mai folosesc drive-uri (cu excepția Maxon seria 9), am decis să îl scot la vânzare.

La momentul de față nu o găsiți decât în Thomann (sau Sweetwater în America mult mai scump), cu 45EUR + 20EUR livrare. În magazinele din România chiar și versiunea mini se vinde cu 53EUR.

Starea: nouă, cu cutia originală și toate accesoriile (abțibilde, manual de instrucțiuni, etc.). Prețul: 55EUR.

Se vinde doar în București cu predare personală.

P_20201130_145526_vHDR_Auto.jpg

P_20201130_145552_vHDR_Auto.jpg

P_20201130_145812_vHDR_Auto.jpg

Edited by Constantin220
spatiu liber

Prețul urcă la 60 de EUR.

Varianta nouă împreună cu livrarea costă mai mult decât aceasta, și este fabricată în China de Behringer (Music tribe) în China. Pedala din anunț este din seria veche (când TC Electronic exista încă independent) și este fabricată în Thailanda și se comercializa la cu totul alt preț: 120USD

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.