www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

BOSS VE-8 Acoustic Singer


Recommended Posts

Pret: 1000 RON
Localitate: Timisoara
Contact: 0775513172
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salutari,

Am luat procesorul BOSS VE -8 de nou, pentru un proiect acoustic, care pe langa ca nu s-a mai finalizat m-a facut sa inteleg odata pentru todeauna de ce voi ramane backing vocals. :)))

Nu le putem avea pe toate , insa a fost o incercare. :)

Dpdv al aspectului, a fost atins de un marker (n-am idee cum s-a desfacut) asa ca 3-4 capacele, repet, capacele, au fost mazgalite putin cu o dunga neagra. In caz ca cuiva i-ar pasa treaba asta, desi n-are nici o relevanta. In rest, mici zgarieturi pe vopsea, nu a fost scapat sau abuzat in vre-un fel. Si nici prea mult folosit, l-am folosit in 3-4 live-uri si cam asta a fost.

Procesorul... gasiti o gramada de review-uri, preamplificarea chitarii e efectiv GENIALA! Daca citesti manualul ala cum trebuie si inveti s-o folosesti e ce trebuie (mai ales la partea de EQ, conteaza foarte mult), iar partea de voce face exact ce trebuie, poate face pitch perfect la ce canti cu tot cu greseli sa sune mai natural, sau iti face armonie urmarind acordurile pe care le canti.

Built in tuner, iesire stereo pentru voce si iesire stereo pentru chitara, poate fii folosit si drept placa audio (interfata USB) etc.

Pretul procesorului BOSS VE-8 nou -1516.77 RON (Thomann), eu il dau cu 1000 RON pentru ca sta degeaba de vre-un an si ceva, m-am mai jucat cu el prin casa doar acum ceva saptamani, insa ii pot inlocui toate functiile cu Helix-ul.

Pentru orice alte nelamuriri, va stau la dispozitie cu tot felul de informatii.

Numai bine! 

Bossve8_main.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.