www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 68 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 67 - Votare Si Comentarii  

37 members have voted

  1. 1. Duel 67 - Votare Si Comentarii

    • Musaro Adriano
      6
    • ThinkBlue
      1
    • lukeblue
      5
    • arosulescu
      9
    • lucian
      3
    • un om
      9
    • dgeekoo
      1
    • Monyo
      1
    • Calimero
      0
    • Seru
      2


Recommended Posts

Guest arosulescu

misto toate versiunile .. mi-a fost foarte greu sa aleg... totusi lucian , desi e pasta la tehnica , a avut o melodie foarte draguta( aspect destul de neglijat in general de catre chitaristi ), si fiind pt prima data aici ...l-am incurajat cu un vot

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

... o restanta: la editia precedenta, (67) mi-am pus votul pentru domnul hututui :) , pentru originalitate si fantezie, bineanteles fara a diminua meritele celorlalti.

 

De data asta, cel mai mult mi-au placut arosulescu :) (... totusi putin prea jazzy pentru un necioplit ca mine) si ThinkBlue :) , dupa o lunga ezitare am pus votul pentru ThinkBlue , in special pentru melodie si tonurile alese.

Mi-au placut mai multe variante, dar cred ca de data asta mai multi au folosit tonuri exagerat de "metalice", care, dupa gustul meu, nu prea se potrivesc pentru acest bt.

 

In general, variante placute

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

opaaaa profu face bascau de elev... m... cat despre Benson... nu l-am studiat niciodata ... dar i-am studiat pe Lee Ritenour si Pat Metheny foarte indeaproape ( leo2 mi -a insuflat placerea pt ei ... sa fie oare prea jazzy ?)... mi-ar placea sa cred ca de acolo mi se trage

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

multam tare fain ... tehnica asta ... mama ei ... asa e niciodata nu-i destula si totusi cand il ascult pe Charlie Christian ( jazzist foarte vechi) cum jongleaza cu 3-4 moduri dar nu neaparat in mare graba ci ... relax... cine dracu i-o fi invatat sa cante asa nustiu ... apropos de incercarea mea de walking bass de la sfarsit. Poi draga karpi... imagineaza-ti un TARAN crescut si cultivat in ale muzicii in oltenia ( recte ... je ) facand mers de bass ( in stil bebop ) in dorian...a? ce zici ?... nu-i asa ca suna ca dracu...textual vorbind ...da io tot mai incerc ...

 

hai mersi fain de voturi si nu uitati ca pe 12 adica maine, sambata, sunt in bucuresti cu SEVEN ( titulescu colt cu grivitei... nus daca exista locu asta ... asa am auzit si io ) cei care doriti sa ne vedem la o barfa mica ... va astept acolo

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Asta e prima recenzie pe care o fac pe acest forum, sper ca algoritmul ingineresc de calcul al notelor sã fie în concordanțã cu criteriile voastre de apreciere. :)

 

Pt. mp3-ul meu nu am fãcut analiza dupã algoritmul ataºat, pentru cã nu ar fi fost o notare pertinentã.

 

În concluzie, Arosulescu a obținut cele mai multe puncte (9,43) - Felicitãri. :)

 

Tuturor participanților, stimã ºi considerație. :)

Seru_Duel_68.pdf

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

votat un om :) si... chiar k a tinut putin inscrierea... azi vroiam sa pun si io varianta mea

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

seru ... ma baiete esti dus de acasa ... tre sa recunosc ca n-am mai vazut asa ceva ... misto de tot ... sincer ... uitati cat de seriosi sunt unii oameni ...eu nu as fi avut asa rabdare... sa ma fi picat cu ceara ...

 

 

mersi

Link to comment
Share on other sites

Guest nico

Fara indoiala si editia asta de duel a fost una reusita (except varianta mea :) ).

Seru, laudabila metoda ta de departajare si de analiza (precum si improvizatia ta!)

Gicu, foarte buna varianta ta, dar am avut de ales intre arosulescu si lukeblue...asa ca, vot la lukeblue! Am ales varianta/genul de solo pe care, daca-as putea sa-l fac vreodata...oricum, toata stima pentru participanti. La buna re-auzire!

Link to comment
Share on other sites

super tare comparația aia dintre duelul actual ºi un G(x)... :) mai rar aºa adunare de forțe benefice!

greu de ales, am un singur vot...

ar fi de remarcat: surpriza numitã Adriano Musaro (way to go, man!), inventivitatea lui arosulescu, dezinvoltura binecunoscuta a lui lukeblue, constanța ºi echilibrul lui un om, sclipirea de geniu a lui dgeekoo (l-a tras de pãr pe Sa(n)tana!!!), sunetul excelent al lui calimero, spiritul energic al lui Monyo, groove-ul lui lucian, seriozitatea lui seru, atat la cântat cât ºi la aprecierea justã a prestațiilor participanților (am vãzut oameni mai nebuni decât el:P), efectele octaver ºi wahwah ale lui ThinkBlue.

la mai multe ediții asa fructuoase! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Monyo
super tare comparația aia dintre duelul actual ºi un G(x)... :) mai rar aºa adunare de forțe benefice!

greu de ales, am un singur vot...

ar fi de remarcat: surpriza numitã Adriano Musaro (way to go, man!), inventivitatea lui arosulescu, dezinvoltura binecunoscuta a lui lukeblue, constanța ºi echilibrul lui un om, sclipirea de geniu a lui dgeekoo (l-a tras de pãr pe Sa(n)tana!!!), sunetul excelent al lui calimero, spiritul energic al lui Monyo, groove-ul lui lucian, seriozitatea lui seru, atat la cântat cât ºi la aprecierea justã a prestațiilor participanților (am vãzut oameni mai nebuni decât el:P), efectele octaver ºi wahwah ale lui ThinkBlue.

la mai multe ediții asa fructuoase! :)

 

... unul dintre cele mai bune reply-uri!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm

votat lukeblue.

@calimero: idei frumoase, interesante. Cred ca tehnica nu prea te ajuta.

@monyo: energic...prea energic :) un pic mai curat...

@arosulescu: nice bluse...parca totusi un pic prea constanta linia melodica. Te astepti sa auzi niste sclipiri...dar poate asta ii farmecul interpretarii tale...

@dgeekoo: intr`adevar santana...

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm
Mersi. Doar ca sa inteleg, in ce sens am probleme cu tehnica? Te referi la echipament sau la interpretare?

 

unele faze rapide nu`mi suna prea clar. Oricum, probabil ca aste is detalii, ce iti spun eu. Felicitari!

Link to comment
Share on other sites

Votat si eu: Arosulescu, este pe gustul meu frasare, groove placut. Vot: 9

De altfel: Lukeblue, tare ca de obicei, original si foarte deslegat in ce face, un mic Vai al romania, ma placut. Vot 8.8

Seru, not bad vot. 8.2, lucian la fel, simplu si frumos, vot 7.5.

un om, ca de obicei mai satriani, frumos cantat, idee frumoase, vot 8.2. Dggeko, cantat impecabil ca lacrima, felicitari, te as da un vot 8.8, pacat pentru tema "ca la santana" (la cineva a placut , mie mai putin), nu stiu, dar mi sa aparut ca ascult pe santana, eu preferam sal ascult pe dgeeko, te do un 7.5 pentru esecutie impecabila.

Monyo frumos ca de obicei, cum a zis felix energic ca de obicei vot 8.5 . Calimero, cam desordinat baiete, pacat pream multe trackuri de chitara au dat efectul de confusiune, idee interesante vot. 7

ORICUM intradevar un duel reusit toate trackurile a fost placut sa le ascult. Felicitari tuturor si numai bine.

Uitasem vot pentru mine, Musaro: eh,eh...obiectiv vorbind, mi sa aparut ca sunt cateva note prea lungi, pentru acest ma do un...bah ai sa fiu generos Vot: 8 (contestabil...normal!!).

VA salut si respect... repet, al meu este o parere personala obiect de discutia civilizata si nu de certa. Adri

Link to comment
Share on other sites

Uitasem, am fost ieri sera sa ma uit la Arosulescu cu trupa sa Seven in bucuresti, ma asteptam sa gasesc mai multi acolo de la GRC dar din pacate nu prea erau, din fericire a meritat sa astept trupa respectiva: musicieni pregatiti, musica la inaltime asteptarilor si spectacol ca lumea, FELICITARI arosulescu si live esti ca la forum, tare de tot.

De seara o sa adaug niste poze pentru prieteni de la forum care nu au putut ajunge acolo. numai bine

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Adriano esti mai mult decat indulgent cu mine ... dupa 8 ore de calatorit plus alte 8 de asteptat sa iti vina randul la sound check ... numai de cantat nu iti mai arde ...m-ai prins din pacate intr-o forma nu foarte buna... da ne mai intalnim noi

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Tre'sa dau cezarului ce-i al cezarului!

arosulescu - a avut cel mai reusit cintec, dupa parerea mea.

A fost cel mai aproape de spiritul BT-ului. aproape sa identificat cu el.

Walkin' bass-ul de la sfirsit - foarte misto! ... doar tonul folosit nu a fost cea mai inspirata alegere. [asta. asa ca sa zic si eu ceva!]

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

vai ... multumesc ...ma asteptam sa votezi cu calimeiro... a?..mersi fain oricum

 

ps... inteleg ca mi-ai facut o mica corectura legat de walkin...asta cum dracu i-o zice ...am cautat si io inainte sa scriu, pe google ... evident si uite ce am gasit

 

" In music, a walking bass is a bass accompaniment generally consisting of unsyncopated notes of equal value, usually quarter notes (known in jazz as a "four .." nu stiu cum se crie corect nici acum ....m-ai bagat in ceata cu apostrofu ala ... stii ca am oroare de semnul asta de punctuatie ... e... in fine

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.