www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel nr. 2 - backing track si inscrieri


felix
 Share

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gata si varianta mea... pe ultima suta de metri... n-am riscat sa postez una incompleta, ca nu mai puteam s-o schimb... :)

multam tizule... imi place la nebunie piesa lui Satriani, dar pina acum n-am avut rabdarea sa o invat ca lumea... (si mai ales, nu avem backing track...) :)

asteptam poll-ul.... :)

Felixanu__duel_2.mp3

Link to comment
Share on other sites

uitasem sa-mi spun parerea.... eu zic ca de data asta sa-l lasam si pe Sadus sa intre in joc... doar de dragul piesei, care nu e rea deloc... (va trebui sa votez si eu pe cineva, nu?).... :)

dar de data viitoare sa se respecte litera regulamentului, asa ingaduitor cum este el...

Bafta multa tuturor! si nu va mai certati degeaba, mai bine cintati (mai bine)....

Link to comment
Share on other sites

evilpath, tu de ce nu puteai sa stai locului si sa lasi prima versiune acolo? era mai buna. chiar imi placuse (destul de mult :) ), aveai o tema melodica relativ clara si memorabila, acu s-o duc la dracu tot, ca ai vrut tu sa demonstrezi ca esti cel mai tare shredder. rau ai facut mai baiatule. tu chiar nu vrei sa intelegi ca oricine poate face shred daca exerseaza la greu. a incorpora pasaje super-rapide intr-un solo e o chestie complexa. evident, in cazul in care vrei sa faci muzica. nu m-am putut abtine de la offtopicul asta :)

 

ps. oricum compliment pt tehnica, mai ales pt ca tii tempo-ul foarte bine. pasajele de speed picking, pe de alta parte, nu suna prea "curat", s-ar putea sa fie insa din preampul tau.

Link to comment
Share on other sites

deci in primul rand mersii :)

il al doilea rand prima varianta era 70-80% piesa originala satriani dupa tab ...

si ..come on ... toti au improvizat..si-au bagat partile lor eu eram singuru kre nu a facut decat sa faca o piesa dupa tab.

deci . asa...am bagat si eu ce mi-a venit la mana :)

k sa fiu si eu mai in rand cu lumea :)

Link to comment
Share on other sites

n-am ascultat inca piesa originala a lu satriani. raman totusi la parerea mea apropos de varianta a doua. si mai am o nelamurire: eu cu cine votez? :)

Link to comment
Share on other sites

ok. ma scuzati de offtopic dar trebuie sa-l fac . k sa nu mai fiu tocat la cap de fiecare data cu aceeasi chestie .

k de cand am pus prima piesa numai asta am auzit de la voi .

deci . in primu rand . nu e usor si nu oricine poate face asta . pt k exersatu ala la greu . nu e kiar asa usor,,, eu tot ce am obtinut am obtinut in 2-3 ani de zile...cu studiu destul de intensiv.

bun . deci . Imi place tehnica. sunt vitezoman asta imi place .. ma plictisesc lucruile lente si melodioase.. de fiecare data cand am facut ceva destul de lent si melodios cand am ascultat am ramas cu o impresie de genu "yaa like whatever , sarim peste " deci . cant in felul asta pt k asa imi place si nu sa va demonstrez voua k sunt cel mai tare shredder . daca as avea ceva de demonstrat in nici un caz nu7 as face-o aici , fac si lucruri de feeling..dar acolo unde isi au locul . am avut profesor um om care canta blues si jazz de acolo am luat tehnica , dar imaginatziva kt ma batea omu la cap cu feelingu .dar nu asta e inclinatzia mea. eu am vrut altceva ..asa k va rog frumos nu vreau sa ma explic la fiecare piesa pusa aici , asta imi place !! atata timp cat pot si imi place asta o sa fac . kiar nu v-ati dat seama. si oricum feelingu nu-l obtii asa in 4 ani de cand m-am apucat eu de cantat .. ci in ani grei de cantat .. ala vine singur deocamdata .. raman la tehnica si viteza..cand am sa stapanesc ff bine astea,,atunci o sa ajung sa fiu bun si pe feeling .

km atat ...sper sa fiu inteles. ..

deocamdata m-am apucat de studiat de la vai .. kre zic eu k e cea mai buna combinatzie dintre tehnica si feeling . sa ma vad peste in 3-4 ani probabil atunci o sa fiu ceva mai atras de feeling.

 

 

 

si daca tot e asa usor de obtinut ..de ce nu am mai auzit asa ceva pe aici? sau nu neaparat aici .. ???

arata-mi k e asa usor cum zici .. demonstreaza inainte sa sari cu gura pe mine .

!!

Link to comment
Share on other sites

Offtopic.. baiatule, te ataci degeaba, crede-ma ca este foarte usor sa faci shred, si ca urmare daca backtracking urmator va permite iti voi demonstra ca ceea ce faci nu este cu nimic special, trust me... oricine poate canta repede... chestiile astea impresioneaza daca sunt facute cu cap, cu sentiment si la momentul potrivit.. nu asa mereu.Sincer outbreak-urile astea pe care le ai nu isi au rostul.

Scuze inca o data lui Felix pentru offtopic :)

Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca atacurile asa nu au nici un sens.Ce-am facut acolo a fost facut special cu intentia de a pastra o tema anume, si nici decum sa fac formula 1 pe grif.Daca asta te impresioneaza o sa-ti fac pe plac la urmatorul.Si nu spune ca nu te-am impresionat si ca te asteptai mai mult, caci nu m-ai vazut live...

Link to comment
Share on other sites

bai,evilpath,nu stapanesti asa de bine tehnica.am luat piese de-ale tale si le-am dat incet.pierzi note,e o mare invalmaseala...ma intreb daca ai putea sa treci printr-o gama cu 3 note pe-o coarda macar la tempo de 90 sau 100...tare curios sunt.

p.s.: propun sa se faca la sandbox un topic "demonstratie de shredding pt. evilpath" :)

p.p.s: de ce sa tac,monsieur? te facusi moderator? de fapt ai mai inchis tu subiecte p-aci...Cat despre lucrurile pe care le-am postat,da,probabil nu au o mare valoare pentru unii.mi se pare firesc.probabil ca m-as fi enervat mai tare daca ti-ar fi placut,intelegi? :( e ca si cum unui manelist infocat i-ar placea ce cant eu...e cam aiurea.

loool! te-ai enervat?? :) HABAR N-AI GRAMATICA si mi-e foarte greu sa iti citesc posturile :) nu mai pot.rad rau.scuze...scuze!

Link to comment
Share on other sites

si daca tot e asa usor de obtinut ..de ce nu am mai auzit asa ceva pe aici? sau nu neaparat aici ..  ???

arata-mi k e asa usor cum zici .. demonstreaza inainte sa sari cu gura pe mine .

!!

17711[/snapback]

 

:):) tu chiar ai impresia asta?! mai asculta si tu piese. mai sunt oameni care canta la acelasi nivel de viteza, numai ca nu exagereaza. eu cant la electrica de MAI PUTIN DE 1 AN si solo-urile tale nu au secrete pt mine :) .

Link to comment
Share on other sites

GOD am vb degeaba . sa mor

 

moisoiule tocmai tu kre ar fi treuit sa taci . de cand sunt pe aici . nu prea ai avut nimik de aratat .. si in nici un caz nu am sa-ti demomstrez tzie ceva ,.

 

si te rog laso mai usor cu atacurile la adresa mea.. eu te-am lasat in pace .. asa k laso mai usor ...mai ales acolo kiar nu-i de tine .! !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

moisoiu un motiv bun pt kre sa taci ...

HABAR N-AI DESPRE CE VORBESTI!!!

si din cate am observat de fiecare data cand "ai intrat " si tu in vorba .. ai fost km ignorat . adik n-am vazut pe cineva sa te aprobe sau sa te contrazica :)

so..domu manelist probabil imi iau warn .. whatever . la ce discutzii am fost nevoit sa iau parte ..sincer nu prea ma mai intereseaza . am incercat sa va explic ceva k sa intelegeti .si v-ati simtit ofensati drq stie de ce ... si ati inceput cu alte lucruri ...

good night

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.