www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] Chapman ML1 Pro Mod Baritone Lunar Ltd

Recommended Posts

Pret: 3200 RON
Link producator: https://www.thomann.de/ro/chapman_guitars_ml1_pro_modern_baritone_lunar.htm
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Chapman ML1 Pro Mod Baritone Lunar Ltd este o chitara din gama premium a deja cunoscutei marci Chapman. Reteta este una perfecta pentru un bariton bun:

• corp mahon cu flamed maple top, constructie neckthru cu grif din maple si tastiera de abanos si un profil perfect, nici gros, nici prea subtire
  • taste jumbo stainless steel finisate perfect (nu se uzeaza aproape deloc), scala 26.5
  • cheite de acordaj Hipshot locking (poate cele mai bune de pe piata). nut gen graphtech
  • doze HH Chapman Sonorous cu switch in 5 pozitii (pozitiile 2 si 4 spliteaza humbuckerele) care suna surprinzator de bine si se potrivesc perfect caracterului chitarii
  • finisaj satin foarte atent, straplocks montati din fabrica
  • hardcase originalcu 2 buzunare de depozitare (vine cu cheile imbus de reglaj tija grif si bridge si o carpa speciala pentru curatat chitara)

Chitara a venit setata perfect din fabrica. Lemnul este unul surprinzator de bun pentru segmentul de pret, chitara arata, se simte si suna foarte aproape de chitari de 2-3 ori mai scumpe. Mie mi se pare ca Chapman s-au inspirat din chitarile de metal moderne, gen Mayones sau cele nordice gen Skervesen, sau americanii de la Kiesel. Ideea e ca le-a iesit ceva foarte bun la un pret exceptional, calitatea seriei Pro este una de top, pentru un pret excelent: ofera hardware de top, taste stainless steel, neckthru si tastiera de abanos, dotari gasite pe chitari care costa in general peste 3000 euro. Finisajele sunt foare bune, totul e la locul lui si soundul este super bun. Nu are rost sa laud chitara, tot internetul face asta, cine se uita cam stie la ce sa se astepte. Chitara este in stare perfecta cosmetic si functional, ca noua, are doar cateva ore de folosire. Am luat-o pentru un proiect care a murit in fasa din motive medicale mondiale.

Noua este aproape 4800 lei la Thomann, eu vreau pe a mea care este acelasi lucru 3200 lei. Pretul este FIX si NU doresc schimburi.

https://www.thomann.de/ro/chapman_guitars_ml1_pro_modern_baritone_lunar.htm

Contact 0731 444 646

20200806_151220.jpg

20200806_151227.jpg

20200806_151232.jpg

20200806_151247.jpg

20200806_151251.jpg

20200806_151300.jpg

20200806_151308.jpg

20200806_151311.jpg

20200806_151347.jpg

• Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.