www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

as vrea sa imi cumpar un amplificator in buget (max 700lei)


Recommended Posts

As vrea sa imi cumpar un amplificator in buget (max 700lei) pt metal, death, thrash (metallica , slayer slipknot, pentera, etc..) Am vzt amplificatorul blackstar id core 20 v2 care mi s-a parut super, dar cand m-am uitat la recenzii, multi nu au fost multumiti de el. Daca detine cineva acest amplificator poate sa imi spuna cum se aude si daca e bun pt metal?

A doua optiune ar fi un fender mustang lt 25. Doar ca cu blackstarul am vazut ca poti inregistra audio si asta ar fi un plus mare.

Puteti sa imi recomandati niste amplificatoare?

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca esti interesat si de inregistrat. Daca n-ai nevoie de amp musai pentru repetitii si ai un PC cat de cat ok, poti sa iei un plugin de la Neural DSP + o interfata audio mai ieftina: https://www.musicradar.com/news/best-budget-audio-interfaces.

Sim-urile de la Neural DSP is top-notch (folosesc Fortin Cali-ul https://neuraldsp.com/collections/plugins pe care l-am prins la reducere recent) si dac-ai si-o pereche de casti decente (poti investi mai incolo sa iei o pereche de Audiotehnica ATH M40X) o sa fie muuuult peste ce poti sa scoti dintr-un "budget amp" pentru inregistrari.

Ca fapt divers, am un ENGL Ironball + un ENGL 1X12 cu V30 dar tot mai des folosesc PC-ul cu plugin-uri pentru ca e mai usor sa-i dau drumul rapid pentru sesiuni scurte si faptul ca nu deranjez pe nimeni cand ma apuca pofta de cantat in miez de noapte.

Ca si amp de buget in 700 de RON nu stiu daca merita ceva...poate un BOSS Katana? As strange de bani si-as lua ceva pe lampi daca vrei musai amp.

EDIT: @David Pop Katana mini s-ar incadra in bugetul tau: 

 

Edited by TudorAdrian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.