www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
ammons

expirat vând [EXPIRAT] Pian digital Yamaha P-105B

Recommended Posts

Posted (edited)
Pret: 1900 de lei
Link producator: https://europe.yamaha.com/en/products/musical_instruments/pianos/p_series/p-105/index.html
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Accept schimburi

Pian digital folosit doar în casă, în mediu de nefumător. L-am cumpărat de nou acum doi ani parcă, a fost atunci aproape 3000 RON. Este impecabil.

Calități principale:

+ claviatură semigrea GHS (clapele din bas sunt mai „grele” decât cele din acut)

+ tonuri absolut excelente - aceleași ca la variantele de scenă mult mai scumpe, folosește tehnologia Pure CF Sound Engine. Practic tonurile de pain sunt înregistrate după pianul cu coadă CF3. Mie îmi plac mai ales tonurile de pian electric, foarte credibile, și cele de corzi 

+ două ieșiri de căști și funcția Duo - se poate cânta la patru mâini în același interval de octave, claviatura se „împarte” în două pentru profesor-elev

+ conexiune USB 

+ 4 boxe, două dedesubt și două tweetere deasupra. Nu sunt puternice dar sunt fidele

Ofer bonus:

+ stativ

+ suport de partituri

+ pedală

Specificațiile complete le puteți găsi aici, un review de pe Musicradar puteți citi aici. Ca idee, P-105 a fost înlocuit de P-125 dar claviatura și tonurile sunt absolut identice - diferența este că modelul mai nou are polifonie mai mare, mai multe ritmuri și o aplicație pentru iPhone. 

Pentru schimburi: mă interesează fie o claviatură cu clape grele gen Yamaha CP-33, fie una semi-grea cu 76 sau 88 de clape cu mai multe tonuri și posibilități de master keyboard, gen Kurzweil LE. În principiu nu mă interesează claviaturi midi, dar aștept oferte. Mă mai interesează doze de Fender Telecaster silent, de genul Kinman sau Fender Noiseless. Prefer mesaj privat aici pe forum. Toate cele bune!

Alte anunțuri ale mele: mixer Soundcraft, amplificator/boxă amplificată, chitară electroclasică, diverse chitare

20200720_235739.jpg

20200720_235702.jpg

20200720_235715.jpg

20200720_235749.jpg

20200720_235827.jpg

20200721_000108.jpg

20200721_000140.jpg

Edited by ammons

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.