www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] D'Addario NYXL0942 Corzi Chitara Electrica strune de inalta calitate

Constantin220
 Share

Recommended Posts

Pret: 40 RON
Link producator: https://www.daddario.com/products/guitar/electric-guitar/nyxl/nyxl0942-nickel-wound-super-light-09-42/
Stare: Nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Corzi de chitară noi. Sigilate, nedeschise. Seria D'addario NYXL este cea mai performantă a companiei și, din experiența mea cu multe serii și branduri, cea mai bună serie de strune din lume. Nu se compară cu variantele mai ieftine XL și nici atât cu alți producători, mult mai rezistente la coroziune, rămân acordate perfect mult mai mult și sună mai clar, având puțin mai multe frecvențe mijlocii.

Calibru 09-42. Au fost cumpărate pentru un ESP E-II Arrow seria 2013 echipat cu un Original Floyd Rose. Am menținut calibrul original, ESP livrează toate chitarile echipate cu sisteme Floyd Rose numai cu strune de calibrul 09-42, și de aceea am cumpărat aceste strune. Această chitară tocmai a fost vândută, iar chitarile rămase sunt cu poduri fixe sau fixate (decked), iar aici eu prefer calibrul (din nou, livrat standard din fabrică) de 10-46. Și așa, acest pachețel D'Addario NYXL 0942 a rămas nefolosit.

40RON neatinse (au încă și eticheta magazinului). Cumpărate recent de la Zeedoshop, acolo costă 55RON.

Vânzare în Bucureși.

P_20200620_103559_vHDR_Auto.jpg

P_20200620_103627_vHDR_Auto.jpg

P_20200620_103659_vHDR_Auto.jpg

• 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.