www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
atrismalex

expirat vând [EXPIRAT] Marshall DSL40C cu Celestion Creamback si lampi noi

Recommended Posts

Pret: 2200 RON
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salutare,

Imi vand amplificatorul - Marshall DSL40C in stare super buna, cantat doar in casa/apartament.

I-am schimbat difuzorul stoc (Celestion 70/80 - care il facea sa sune putin prea bazait) cu un Celestion Creamback 16ohm, suna mai rotund si mult mai clar acum.

Are toate lampile noi (preamplificare + finale)

Lampile de Preamplificare sunt: 12AX7/ECC83 TAD RT001 - foarte faine, rafinate, si au un top-end mai fain decat ce am incercat anterior (Groove Tubes), si clar mult mai faine ca cele stoc.

Lampile finale sunt: Electro-Harmonix EL34 - Matched (pe langa ce exista in amplificator, cele 2 montate, ofer inca 2 Lampi Electro-Harmonix EL34 Matched - au venit in set de 4, 2 is montate, 2 stau la liber).

Din poze se poate vedea starea lui.

De asemenea, se poate incerca in Cluj-Napoca. Sincer as prefera sa-l dau in Cluj (sau in apropiere de Cluj) decat sa-l pun pe curier - am avut probleme cu curieratul cu o chitara la care i-a venit Headstock-ul rupt.

Amplificatorul are cutia in care a fost ambalat din fabrica, vine cu footswitch inclus de metal (nefolosit). Suna bine, se comporta bine.

il vand pentru ca mai am un alt amp pe lampi si doresc sa trec in principal pe chestii digitale.

Pretul e 2200 RON Negociabil (avand in vedere upgrade-urile si lampile + cele de schimb pe care le includ in pret si starea lor).

Daca sunt interesati de amplificator...ma puteti suna oricand pe tel: 0751043633.

front.jpg

spate.jpg

difuzor.jpg

lateral fata.jpg

spate lateral.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.