www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback pentru website librarie de lectii online


Recommended Posts

Hello iubitori de chitare!

Sunt un chitarist incepator de cateva luni. Un lucru pe care l-am observat in comunitatile de chitaristi este ca incepatorii de obicei nu stiu de unde sa inceapa. Intrucat munca mea consta in a construi produse digitale, am decis sa schitez repede un concept pentru a rezolva anume aceasta problema si vreau sa-l validez cu comunitatea RGC. Ajutati-ma cu sugestii, feedback, ce e bine, ce e rau, daca ati folosi asa ceva, etc.

Descrierea conceptului: 
Un website ce e o librarie de lectii de chitara. Iata cum functioneaza (aceasta este doar o schita si informatiile prezente nu sunt neaparat corecte):

- Utilizatorii au la dispozitie o lista de categorii

339772853_Screenshot2020-05-25at14_47_56.thumb.png.77a062c93cb7cec73653aa7299682053.png


- Odata ce dai click pe o categorie (de ex. Chords), fiecare pagina a respectivei categorii contine o descriere si o lista de subcategorii

574276533_Screenshot2020-05-25at14_48_11.thumb.png.c81c11794dd22ea5993e02776d1aedbd.png


- Apoi daca dai click pe o subcategorie (de ex. 'Open Chords'), vei ajunge pe o pagina ce are o descriere si o lista de 'lessons'

642193206_Screenshot2020-05-25at14_48_28.thumb.png.89b6ef341d10264604f1011b0a803f42.png

. Acestea includ Videos (de pe Youtube, etc.), Courses (de pe websiteturi precum JustinGuitar), Articles (online) sau chiar Discussions (de pe Reddit, Quora, etc.) ce tin de Open Chords. Am inclus si o sectiune de 'Exercises'. In modul acesta, userul are parte de o multitudine de resurse de invatare in acelasi loc si pot decide singuri ce anume sa aleaga.

 

Din nou - am nevoie de sugestii, feedback, orice poate valida/invalida utilitatea unui astfel de produs.

Nota: Imaginile sunt doar niste schite. Informatiile din schite legate de clasificare, cursuri, etc. sunt probabil incorecte si sunt acolo doar pentru scopul acestui demo. 

Va multumesc!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.