www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Christian Cort

expirat vând [EXPIRAT] Zoom G1xon

Recommended Posts

Pret: 250 RON
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vând procesorul din titlu, este ca nou, utilizat doar în casă, poate fi alimentat cu baterii de 1.5V sau sursă de 9V, are cutia originală și manualul. Este prevăzut cu intrare pentru casti și cd-player/telefonul/PC/notebook în cazul în care vrei să repeți, să înveți, să cânți cu un backing track. Are funcție de tuner și looper, este prevăzut cu ritmuri și are o opțiune în care poți face bassul pe chitară și așa ai toată formatia, se pot suprapune mai multe părți de chitară  (din punctul ăsta de vedere este mai versatil decât un looper simplu saun ceva de genul Digitech Trio Band + ca este un procesor cun efecte, simulări de amplificatoare și cabinete ), are conexiune USB. Este foarte ușor și poate fi luat în deplasări și cântat pe baterii. Nou costă +/- 400 lei, în funcție de oferta magazinelor, eu vreau pe el 250 lei fix, transportul ti-l plătești, este practic la același preț de second cu Boss RC-1 ori Ditto Lopper, nu sunt interesat de schimburi. 

20200501_172347.jpg

20200501_172407.jpg

20200501_172435.jpg

20200501_172515.jpg

2 hours ago, Christian Cort said:
din punctul ăsta de vedere este mai versatil decât un looper simplu saun ceva de genul Digitech Trio Band + 

Hai ca aici ai fost amuzant :)

Sa spui ca o bucla de 30 de secunde si niste ritmuri presetate sunt o solutie mai versatila decat Trio+ : )))

Posted (edited)

Cumpara-l și o să vezi, au fost mai mulți care au dat banii pe Trio și au fost dezamăgiți, plus că pentru cineva care are nevoie de sculă simplă e perfect. Nu este un simplu looper, exact cum am spus mai sus, iar versatilitatea vine din faptul ca este totuși un procesor care are incorporat un looper cu mai multe opțiuni, Trio Band este o pedala dedicată și atât.

Edited by Christian Cort

Ma crezi sau nu, am 4 bucati dintr-astea. Am in 2 pedalboard-uri unde le folosesc dupa pedalele de drive analog pentru delay, reverb, modulatii inainte de Trio+

Celelalte le folosesc ca si guitar trainer, sau le pun in bucla la amp pt. efecte si looper. Dar trio+ este o trupa adevarata daca stii sa il programezi, poti sa il folosesti si ca looper si sa compui piese complexe cu intro, pauze si final, ritmuri complexe cu fill-uri tot ce trebe, nu-i un ritm sec care merge continuu 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.