www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] Monitor activ Headrush FRFR-108

Recommended Posts

Pret: 750 RON
Link producator: https://www.headrushfx.com/products/frfr-108-frfr108xus
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Noroc!

Scot la măritat una bucată monitor activ Headrush FRFR-108. Zice-se că ar fi Alto TS-108 rebranduit și cu niște diferențe de specificații, dar cum nu i-am căutat în Pampers pe fabricanți, vă transmit mesajul așa cum l-am recepționat de pe marele internet.

E practic nou, a fost desigilat și scos din cutie doar pentru o probă înainte să-l cumpăr, iar la mine s-a odihnit lângă un Atomic Amplifire 6. Are vână, merge perfect și pentru chitară bas (mai ales că Amplifire are model SVT deci știu ce zic), treaba e că n-am ce face momentan cu el și sunt pus pe curățenie generală. 

Specificații găsiți pe pagina oficială și în link-uri. Ca opinie, mi se pare exact ce trebuie ca monitor entry-level spre mediu, care să ofere transparență, să fie ultraportabil și să meargă atât pe scenă, cât și acasă. Sună excelent, cu singura condiție să nu îl pui în colț sau lipit de perete și să-l ridici pe ceva stativ, fiindcă altfel tinde să domine partea de bas. Oricum, are buton Contour pentru a contracara asta, ca și Ground lift.

Ambalajul original intact, cablu de alimentare, manual de utilizare, tot ce trebuie să ajungă cu bine și prin curier către doritori, care vor suporta taxa de transport (50-70 de lei probabil).

Cel mai mic preț la care l-am găsit e 1.150 de lei pe Thomann (unde mai dai 20 de euro pe transport lejer), eu îl dau la 750, în condițiile în care la Muziker sau prin alte părți e la 1.300+. Deci fără negocieri, e impecabil.

Ideal pentru împerecheat cu proc sau extins semnal de linie, ba chiar și conectat la un calculator cu ceva placă de sunet decentă. Față de simple monitoare, îl poți pune ca pe scenă în față pentru senzații tari :)

IMG_20200415_174836513.jpg

IMG_20200415_174857977.jpg

IMG_20200415_175218613.jpg

IMG_20200415_175224885.jpg

Edited by apocapsile
  • Like 1
  • Haha 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.