www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] Way Huge Blue Hippo Chorus

Recommended Posts

Posted (edited)
Pret: 470 RON
Link producator: https://www.thomann.de/ro/dunlop_way_huge_smalls_blue_hippo.htm
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand un Way Huge Blue Hippo Chorus small - este celebra pedala gandita de geniul Way Huge  - Jorge Tripps, dar intr-un format prietenos cu pedalierul, fara a pierde nimic din tonul care a facut-o celebra. Este un chorus analog cu un ton organic si lush care stie si chorus si vibrato (mai degraba Leslie) si le face bine pe ambele. Poate fi folosit in foarte multe contexte muzicale, suna bine cu chitara sau bass, dar si cu piane sau sintetizatoare. Partea de chorus mi se pare extrem de apropiata de seria Boss CH facuta la sfarsitul anilor 70, inceputul anilor 80, serie care nu mai are nici o treaba cu gunoaiele digitale pe care Boss le fabrica acum. Pedala este in stare perfecta, am luat-o in ideea sa fie un fel de jocker in pedalboard (chorus si vibrato), dar din motive de spatiu am renuntat complet la orice modulatie. Suna mult peste cat cer eu pe ea, este o pedala analogica de cea mai buna calitate, o spun in cunostinta de cauza, am probat mai toate pedalele boutique din clasa ei care conteza. A fost doar probata, nu e zgariata, lovita, cantata cel mult 2-3 ore in casa. Suna cam asa (si nu numai)

Azi la Thomann costa 855 lei, eu vreau pe a mea 470 lei .Pretul este FIX si NU ma intereseaza nici un SCHIMB.

https://www.thomann.de/ro/dunlop_way_huge_smalls_blue_hippo.htm

Contact 0731 444 646

Way Huge Blue Hippo Analog Chorus ..jpg

Way Huge Blue Hippo Analog Chorus.jpg

Edited by Blackthorn
  • Like 1

Posted (edited)

Pedala asta am vazut-o la multi grei in pedalboard:  Bonamassa ,Michael Landau,etc ..... 

recomand pe youtube 

LA sound design 

That pedal show 

Edited by Fenderaru

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.