www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jackson USA Soloist SL1


LinX
 Share

Recommended Posts

Pret: 1800 EUR
Localitate: Bucuresti
Contact: 0723005580
Link producator: https://www.jacksonguitars.com/gear/shape/soloist/usa-select-soloist-sl1/2803070803
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Chitara este produsa undeva pana in 95-96 din cate imi amintesc (se poate verifica dupa serie - U09801, pentru ca nu mai gasesc corespondenta cu primul proprietar). Am luat-o din State, de pe ebay in 2004. A fost cantata f putin si de-asta ma si despart de ea.

Dozele Seymour Duncan au fost schimbate cu DiMarzio Evo2 (bridge), ISCV2 Evolution Single Coil (middle) si Virtual Vintage Blues (neck). Potentiometrul de volum a fost inlocuit cu unul DiMarzio (parca) care permite coil-split, iar humbuckerul din bridge poate fi folosit serie (normal) sau paralel (pentru un ton mai curat). Potentiometrul de ton l-am scos pentru ca nu-l foloseam si la Jackson oricum mi s-a parut f prost pozitionat. Cred ca le mai am... si potentiometrul si butonul, dar trebuie sa le caut.

Are trei mici ciobituri in lac, pe laterale, una sus si doua jos (se pot observa in poze). Cu una dintre ele asa am luat-o, pentru celelalte doua eu sunt responsabil. Nu are niciun fel de problema serioasa gen crapaturi reparatii etc. E in stare foarte buna, tine acordajul perfect (cheitele si puntea sunt geniale). Nu o sa ma apuc sa insirui specificatiile, le gasiti sau la stiti deja ;) Am lasat si linkul catre site-ul oficial.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.