www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] Eminence Maverick, 12" with onboard attenuation

Recommended Posts

Pret: 400 RON
Link producator: https://www.thomann.de/ro/eminence_maverick_12.htm
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Eminence Maverick este un difuzor cu o tehnologie revolutionara, gandit pentru chitaristii care au nevoie de un difuzor cu un sunet foarte bun (in cazul de fata cu voicing american), dar care sa poata varia volumul amplificatorului in functie de locatia in care canta, fara sa piarda feelingul si tonul aplificatorului. Este un difuzor care ofera ca baza un ton foarte bun pentru toate amplificatoarele cu semnatura tonala gen Fender. Caracteristica lui speciala este ca are integrat un atenuator care poate sa reduca volumul cu pana la 9 decibeli, fara pierderi sesizabile de ton (este peste toate atenuatoarele ieftine sau scumpe pe care le-am probat). La maxim este o mica diferenta (atenueaza putin niste frecvente de inalte superioare, ca un fel de presence dat cu o unitate mai jos), dar pana la 80% din cursa eu nu am auzit diferente de ton. Difuzorul este varianta pe 8 ohms si este in stare perfecta functional, a stat cateva luni intr-un combo de 20W atenuat pentru home use. Este prima versiune, de pe vremea cand costa 300 euro (zice lumea ca acestea ar suna mult mai organic, dar cum nu am avut cuc e sa compar nu pot sa certific asta).

La ora actuala se gaseste cu 670 lei la Thomann, eu vreau pe al meu 400 lei. Pretul este absolut FIX si NU sunt interesat de schimburi.

https://www.thomann.de/ro/eminence_maverick_12.htm

Contact 0731 444 646

Eminence Maverick ..jpg

Eminence Maverick.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.