www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Deville, Marshall JTM60, Ibanez TSA15+Fender B-112 cab


 Share

Recommended Posts

Pret: 12345
Localitate: Bucuresti
Contact: 0727236131
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salutare!

Vand mai multe ampuri:
- Fender Deville 2x12 varianta 1 sau 2..nu stiu exact care este. Construit ca la carte! Singurul defect la el e ca n-are placuta cu "Fender Deville" din fata ampului. Asa am luat-o de la fostul proprietar.
Se vinde la 3500 lei si cred ca am si footswitch la el.

- Marshall JTM60 1x12 combo. Este un pre JCM2000, post JCM800/900. Este din anii '90 ('92-'94), facut in UK, are un difuzor Celestion Heritage si are un clean care chiar e super deosebit si asta mi-a placut cel mai mult. Prinde FOARTE bine pedalele, mai ales fuzzurile. Are reverb pe arc si se poate folosii pe canale separate cu volume separate si cel mai interesant e ca are FX Loop in serie si paralel. Arata destul de folosit si are nevoie de o revizie la ea.
Se vinde la 2500 lei.

- Ibanez TSA15 cu cabinet Fender B-112, de la Bassbreaker. Este un amp mic, il cari peste tot si suna super decent la banii ei si wattajul pe care il are. Se poate comuta de pe 15w la 5w, iar ce este super mega interesant e ca ampu are tube screamerul "ala" in el. Ampul suna bine pe mai multe cabinete si prinde foarte bine pedalele si stie de la 16ohm la 4 ohm. Cabinetul este din seria Fender Bassbreaker, care are in dotare un V-type. Pe mine nu m-a "spart" in mod deosebit, dar chiar suna decent.
Se vinde la 2000lei. 

Preturile sunt putin negociabile! Nu accept schimburi, decat bani. 
Pentru poze, fiindca n-am avut timp sa le fac si nici nu le-am avut pe toate in acelasi lor, o sa vi le ofer in privat atunci cand se poate. Imi cer scuze! 

Contact: 
- La numarul scris mai sus. Daca nu raspund, dati-mi un sms si va sun eu inapoi (as prefera asa)
- Email: angus.musicamp6@gmail.com
- Pe FB: Angus Mihai

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.