www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Blackthorn

expirat schimb [EXPIRAT] Bogner Ecstasy 101B

Recommended Posts

Pret: 2100 EUR
Link producator: https://www.guitarguitar.co.uk/product/150914289414007--bogner-ecstasy-head-101b-el34-cometsalt-and-pepper
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Bogner Ecstasy 101B este amplificatorul falgship al celebrului producator boutique si este amplificatorul care l-a pus pe Reinhert Bogner in randul celor mai mari builderi moderni de amplificatoare. Amplificatorul este considerat de foarte multi cel mai versatil amplificator full lampa produs pana acum, si desi are destul de multe butoane este extrem de usor de obtinut tonul dorit. Cleanul este clar de inspiratie Fender, dar pentru ca are si potentiometru de gain si switch de bright cu 3 pozitii este mult mai versatil. Canalul 2 este cel care in opinia mea straluceste cel mai tare, stie cam orice, de la clean si drive Plexi style pana la un ton Marshall Hotrodded. Canalul 3 este cel high gain adevarat, perfect pentru riffuri monstruoase sau pentru tonuri de lead fluide, calde si cu definitie buna si o dinamica exceptionala. Fiecare canal are si un boost care poate fi activat prin footswitch. Pe langa acestea dispune de 2 potentiometrii de presence (care pot fi asignati pe anumite canale daca se vrea, bucla de efecte si half power switch. Este folosit de multi, unii dintre grei jura pe el (intrebati-l pe Lukather). Amplificatorul are aproximativ 10 ani vechime, timp in care a functionat ireprosabil, atat la mine cat si a primul proprietar. Functioneaza la 110V, iar lampile sunt in stare foarte buna, nu necesita schimbare. Can l-am luat eu erau recent schimbate, iar eu l-am folosit doar acasa, la volum de apartament. Starea cosemtica este una foarte buna, fara probleme de nici un fel, singura modificare facuta a fost schimbarea knoburilor cu unele colorate, pentru a identifica mai usor canalele. Tolexul nu este cel clasic, ci unul optional, o idee mai scump decat cel normal (si mai interesant - frumos).

In Europa l-am gasit in UK la 3399 lire, eu vreau pe al meu 2100 euro. Pretul este batut in cuie si NU vreau schimburi, fac curatenie definitiva. Cine nu are banii astia nu il merita si nu il primeste.

https://www.guitarguitar.co.uk/product/150914289414007--bogner-ecstasy-head-101b-el34-cometsalt-and-pepper

Contact 0731 444 646

20200119_141932.jpg

20200119_141946.jpg

20200119_142113.jpg

20200119_142128.jpg

20200119_142135.jpg

20200119_142139.jpg

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.