www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

ADEVARATA CHITARA ELECTRICA !!! sau din ciclul "NU FACETI CA EL"


marcianpetrescu
 Share

Recommended Posts

locul lui ar fi undeva intr-un corrida la o lupta cu tauri si sa-l folosesca in loc de carpa rosie prostu dracului,cum poate fi cineva asa de prost si sa dea exemplu pe net,poate sant alti care incearca treaba asta si acolo mor pe scena ca Leslie Harvey in 1972 electrocutat de un microfon ;-(((

Link to comment
Share on other sites

Zoltan, vezi ca aia e putin altfel. Ceva "piscatura" de microfon la buze am mai patit mai multi. Dar la o de-asta cu diferente de potential mari intre chitara si restul de pe-acolo am fost martor. Regretatul Iuliu Merca a fost proiectat direct in tobe de pe urma unui astfel de fenomen. Nu sint electronist, nu cunosc ce se intimpla de fapt in instalatia aia. Iuliu s-a ales cu niste arsuri la mina stinga (altii spun ca a avut si niste fracturi la mina sau la degete), nu grave insa putea iesi urit de tot. Eu n-am fost atent chiar atunci, in mod sigur sint altii care si inteleg ce s-a intimplat si au fost martori. LE - cind "m-am trezit" eu, pe scena fugeau citiva tehnicieni smulgind literalmente cabluri care de pe unde apuca.

Edited by Posho
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.