www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tabs by mike_KidLazy


mike_KidLazy
 Share

Recommended Posts

Apparently am uitat sa pun aici un video, dar nu-i nimic, I'll do it now, ca tot aveam de postat acum. So, chitara si bass izolate pentru "Radioactive" de la Bullet For My Valentine:

And last, but not least, track izolat de bass pentru "Don't Stay" de la Linkin Park, dar de data asta nu cu metronom, ca de obicei, ci cu tobe programate de un subscriber pasionat care s-a oferit sa-mi dea o mana de ajutor cu treaba asta. Poate la un moment dat transform asta intr-o serie separata, ca un fel de backing track-uri. Ma mai gandesc. :)

Pana una-alta, enjoy (or not)!

Edited by mike_KidLazy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hai si cu chitara izolata si taburi la "The Little Things Give You Away" de la Linkin Park. Un pic de acustica, un pic de electrica, niste riff-uri simple, un solo la fel de simplu, dar foarte muzicale si "de efect" in contextul dat. Or maybe it's just me being subjective, as this is one of my all-time favorite Linkin Park songs.

Pana la postul urmator, enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Teardrops" de la Bring Me The Horizon, cu niste taburi un pic mai stufoase (na, trebuiau baietii every now and then sa aiba 3 chitari diferite care sa cante simultan), si cu muuuuulte note si explicatii and stuff like that. Enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pentru piesa asta chiar nu intentionam sa fac un video taburi, dar ca si in cazul piesei anterioare, l-am facut la cerere. Iar cum n-am avut timp sa fac un remake ca lumea, am folosit inregistrarea si filmarile initiale din 2015, de cand am facut coverul asta (damn this is old...). M-am si mirat cand mi-am dat seama ca inca mai am fisierele pe hard.

BTW, scuzati solo-ul ala mega-sloppy si cringe, puteti sa dati dislike daca va zgarie prea tare pe creier (si nu numai! 🤣) . Gata, va las. Enjoy (or not)!

 

Edited by mike_KidLazy
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Chitară și bass izolate din remake-ul coverului meu la "Nobody's Listening", poate cea mai "grea" piesă de la Linkin Park :lol:. Un pic de "gigi" la chitară din loc in loc și niște "dâng-dâng" la bass. Plus taburi pe ecran, ca na... așa-i tradiția pe threadul ăsta. So there you go. As always, enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.