www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tabs by mike_KidLazy


mike_KidLazy
 Share

Recommended Posts

Chitara izolata la un cover mai vechi, din 2017. Ma misc ceva mai mult in video-ul asta, pentru ca pe vremea cand l-am filmat nu faceam inca si video-uri de genul asta, nu aveam in plan sa fac asa ceva. Oricum, se vede destul de bine ce fac pe grif. That being said, enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

One more. "Build Your Cages" de la Pulse Ultra, de pe coloana sonora a jocului "Need For Speed: Hot Pursuit 2". Mai dau gherle din cand in cand, dar nu e nici cea mai simpla piesa pe care am cantat-o vreodata, iar eu cu tehnica nu stau chiar extraordinar, deci nu dati cu parul, va rog :D . Enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

"Alright, partner... keep on rollin', baby...". Daca n-ar fi fost Fred Durst cu vocea si cu versurile lui de rahat, poate trupa asta ar fi fost mult mai apreciata. Baietii cu instrumentele chiar cantau fain. Anyway, m-am prostit si eu oleaca cu chitara pe piesa asta. Nu am cantat fix ca Wes, ci am folosit alt acordaj si nici n-am folosit bara de whammy, ci o pedala, dar zic eu ca am reusit cat de cat sa ma apropii de soundul din original. Enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

Desi asta nu e chiar cea mai populara piesa t.A.T.u. ever, in ultima vreme vad ca imi tot cere lumea taburi pentru ea. Well, there you go! Cu tot cu trackul izolat de chitara si cu un solo de tot rahatul la final :) . Enjoy (or not)! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Chitara izolata si taburi la un cover mai vechi, din 2018. Am mai "pus de la mine" cateva parti, avand in vedere ca in track-ul original, pe strofe si bridge nu canta chitara, asa ca am zis sa nu stau degeaba pe juma' de piesa, ci sa o stric in stil propriu :) . Enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inca una. Aici mi-am permis sa ma joc mai mult decat de obicei, avand in vedere ca originalul nu contine niciun pic de chitara. Hence all guitar parts in this video are completely optional, but they could serve as a source of inspiration for whomever might want to play this song, I guess. Enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

Cum se apropie iar "ziua aia din an", am simtit cumva nevoia sa fac video-ul asta as a humble tribute, la exact doi ani de cand am publicat coverul initial. Un alt motiv pentru care coverul asta are o valoare sentimentala foarte mare pentru mine e faptul ca asta a fost prima mea inregistrare cu PRS-ul asta. Si chiar si acum, dupa ceva timp, mi se pare ca a iesit atat de faina (although it's still sloppy at times), incat am zis ca merita sa pun si chitara izolata. Si pentru ca am vrut sa iasa in evidenta chitara, am decis sa fac video-ul asta pe "formatul vechi", cu chitara izolata in prima parte, fara metronom, si tabul din a doua jumatate a filmuletului. Sper sa va placa si voua macar pe jumatate cat imi place mie. R.I.P. Colectiv...

 

Link to comment
Share on other sites

Inca una din 2016, de pe vremea lui Pasvante Chioru (almost literally) :lol:. Piesa asta a fost una din cele mai "intricate" pe care le-am cantat vreodata (desi nici macar nu e metal), si totodata asta a fost unul dintre primele video-uri pe care le-am facut cu Ibanezul dupa ce l-am "portocalit" :) . Si desi nu se prea incadreaza in ce zdrangan eu de obicei, apparently people liked the full cover, so I decided to unearth it once again before it gets buried by YouTube among billions of other videos. Enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.