www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cutii carton chitara electrica


adrianni
 Share

Recommended Posts

Pret: 0 RON
Localitate: Buc
Contact: PM
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salut,

Am nevoie de 2 sau 3 cutii de carton pentru chitara electrica in care sa incapa tipul de case din imagine care banuiesc ca e destul de comun. Contra cost evident pe cata vreme se afla in stare buna ca sa supravietuiasca unui transport in UE. Am fost deja la Guitar Shop si m-au ajutat, sincer mi-e cam jena sa mai apelez o data.

Evident in Bucuresti.

Multumesc

cutie chitara.jpeg

Edited by adrianni
Link to comment
Share on other sites

Acuma daca nu gasesti cutii poti imbraca tocurile in carton ondulat, niste scotch si cred ca suficient incit sa le protejeze si de julituri si de eventuale socuri. Ca tot asa, m-am trezit avind de trimis tot felul de lucruri de varii dimensiuni si mi se facuse jena sa tot cer cutii, cutiute si de-astea ba pe la farmacii, ba pe la Mega Image si asa. Cel mai simplu a fost sa merg la un brico-ceva (unde vind ei citeva modele de cutii de carton), sa iau o rola de folie cu bule, o rola de carton ondulat si niste scotch si sa imbrac ce aveam de trimis. Rezultatele au fost peste asteptari. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Magazinele de bricolaj ar fi cele mai ok.

Eu unul am procedat de câteva ori cum a descris Posho, doar că am confecționat cutii din bucăți mari de carton gros (laturi ale unor cutii țapene) căptușite spre interior cu folie cu bule.

Totuși, la câte magazine de instrumente sunt în București, cred că găsești câteva cutii de tocuri pe măsura potrivită.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.